• Anasayfa
  • Yazılım
  • Bilgisayarınızı Android'e Dönüştüren Remix OS, Ücretsiz Olarak Kullanıcılara Sunuldu!!

Bilgisayarınızı Android'e Dönüştüren Remix OS, Ücretsiz Olarak Kullanıcılara Sunuldu!!

3
1
0
0
0
CES 2016'da gördüğümüz ve yakın tarihte ücretsiz şekilde kullanılabileceği belirtilen Remix OS kullanıma sunuldu.
CES 2016'ya katılan birçok büyük firma vardı. En son teknolojilerini sergileyen bu firmalar arasında kendilerini tanıtmaya çalışan, icatlarını sergilemek için can atan firmalardan birisi olan Jide da bulunuyordu. Jide, ilk olarak bundan birkaç sene önce ürettiği Microsoft Surface çakması olan cihaz ile gündemimize gelmişti. Surface'e son derece benzeyen bu cihaz oldukça çok ilgi görmüştü ancak cihazın ilgi görmesindeki tek neden bu cihazda bulunan Remix işletim sistemiydi. Jide'ın kurucusu olan 3 eski Google mühendisinin sözleriyle "Windows, Android ve Chrome'un karışımı" olan Remix işletim sistemi, kendi ününü bu cihazla duyurmayı başardı.

Remix işletim sisteminin bu kadar büyük ilgi görmesinin ardından işletim sistemini taşınabilir bir belleğe yükleyerek Kickstarter projesi başlatan Jide, sadece 70 dolara sattığı bu cihazlar sayesinde 1.6 milyon dolar kazanmayı başarmış. Bu büyük başarının ardından kullanıcı sayısını artırmayı düşünen Jide ekibi, Remix işletim sisteminin yeni versiyonu olan Remix OS 2.0'ı ücretsiz olarak internet sitesinde sunacağını belirtmişti. Tabii ki bu açıklamanın ardından bize düşen, indirilme tarihine kadar sabırla beklemek oldu.

Neyse ki o gün sonunda geldi. Jide tarafından yapılan açıklamalara göre Remix işletim sisteminin internet sitesinden işletim sistemini indirebilirsiniz. İşletim sisteminin internet sitesine buradan erişebilirsiniz. İşletim sisteminin nasıl bir yapıya sahip olduğunu yeniden anlatmakta fayda var. Remix, işletim sisteminin yazılımını yapan mühendislerin de dediği gibi Windows, Chrome ve Android'in karışımıyla oluşturulmuş olan bir işletim sistemidir. Bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz bu işletim sistemini indirmenizin ardından bir USB'ye kopyalayabilir ve USB'yi her takışınızda işletim sistemini çalıştırabilirsiniz. Remix'in deneyebileceğimiz tek sürümü bugün indirilmeye sunuldu, bu nedenle işletim sisteminin hangi oyunları desteklediği hakkında çok bilgimiz maalesef yok ancak eriştiğim bazı görsellere göre Clash of Clans tarzı oyunların işletim sistemi üzerinden oynanabildiği söyleyebilirim.

3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0