Bill Gates ile Geniş Kapsamlı Röportaj

2
0
0
0
0
Bill Gates ile Geniş Kapsamlı Röportaj
Bloomberg TV’de Erik Schatzker ile karşı karşıya oturan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, maddi durumu yetersiz insanlara yardım etmesinden yeni CEO’su Satya Nadella’nın Microsoft’taki performansına kadar birçok farklı konuda konuştu.
Bloomberg TV’de Erik Schatzker ile karşı karşıya oturan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, maddi durumu yetersiz insanlara yardım etmesinden yeni CEO’su Satya Nadella’nın Microsoft’taki performansına kadar birçok farklı konuda konuştu.
 
Röportajının başında Bitcoin veya benzer bir teknoloji sayesinde yoksul insanlara gelir sağlamada faydasının olabileceğini söyleyen Bill Gates, Apple Pay teknolojisi için de çok heyecanlı olduğunu ve Apple’ın geniş kitlelere ulaşabileceğine inandığını söyledi. Fakat Apple Pay’in diğer ülkelerdeki yardıma muhtaç insanlara ulaşamayacak olmasından dolayı aynı heyecanı duymadığını ifade etti.
 
Söz dönüp dolaşıp Tim Cook’a geldiğinde ağzından o cümle çıkıverdi: “Apple’ın tüm amacı para kazanmak.” Satya Nadella hakkında da konuşan Gates, Nadella’nın işinin gereğini yaptığını söylemekle yetindi.
 
Teknoloji dünyası dışında farklı konulara değinen Gates, Ebola virüsünün yok edilmesinden Steve Ballmes’ın yeni takımı Clippers’a kadar geniş bir yelpazede konuşmasını sürdürdü.
 

 "Amerika’nın en hayırsever insanı" sıralamasında ilk sırada

Bill Gates ve eşi Melinda Gates, Forbes’in hazırladığı “Amerika’nın en hayırseverleri” sıralamasında çift olarak birinci sırada yer aldı. Gates çifti, hastalık ya da savaş sebebiyle mağdur olan insanlara sadece son yılda 2.65 milyar dolarlık yardımda bulundu. Ayrıca haberin devamında Gates çiftinin bu zamana kadar toplam 30 milyar doları aşkın yardım yaptığı belirtildi.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0