BitTorrent Canlı Yayın Platformunu Duyurdu

0
0
0
0
0
BitTorrent diğer canlı yayın platformlarından farklı olacağını söylediği BitTorrent Live platformunu duyurdu.
Yıllardır canlı yayın teknolojileri üzerine çalışmalar yapan BitTorrent şirketi bugün kendi canlı yayın uygulaması BitTorrent Live'ı duyurdu.

Uygulamada spor müsabakaları, haber bültenleri, müzik ve daha fazlasıyla ilgili videolu içerikler yer alacak. Ayrıca BitTorrent bu konuda rekabet edeceği canlı yayın hizmetlerinden farklı olarak peer-to-peer yani uçtan uca iletişim teknolojisini kullanacak.Uygulama ilk olarak çok popüler içerikler sunmayacak ancak yine de geniş bir içerik yelpazesine sahip olacak. Bu uygulama ücretli ve kaliteli yayınların yanı sıra onlarca ücretsiz içerik de sunacak. Böylelikle uygulamanın kullanıcıları dilediği içeriği tercih edebilecek. Elbette BitTorrent Live canlı yayın dendiğinde ilk akla gelen Periscope ya da YouNow sosyal ağları gibi bir sistemle işlemeyecek, hatta alakası yok bile diyebiliriz. Bu uygulamada profesyonel içerik üreten yayıncılar BitTorrent Live'ın partneri olarak sisteme dahil olacak ve bu uygulamadan faydalanan izleyicilere erişecek.

Haziran ayı itibariyle iOS ve Android platformları için yayınlanacak olan BitTorrent Live uygulamasının Apple TV platformundaki testleri bu hafta itibariyle başlayacak. Özellikle uçtan uca iletişim teknolojisi sayesinde büyük verileri indirirken veri maliyetini de düşürecek olan Bittorrent'in yeni canlı yayın uygulamasının oldukça ilgi görmesi bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0