Chrome 45 Sürümüyle RAM Problemi Büyük Oranda Çözüldü

0
0
0
0
0
Chrome 45 Sürümüyle RAM Problemi Büyük Oranda Çözüldü
Chrome’un RAM’i sömürmesiyle oluşan performans sorunu, 45 sürümüyle ciddi oranda çözüldü.
Chrome önce Internet Explorer, ardından da Firefox’a göre gün geçtikçe en yoğun şekilde kullanılan tarayıcı olma özelliğini taşıyor. Her ne kadar bu konuda liderliği elinde bulunduruyor olsa da iş RAM tüketimine ve performansa gelince çokta avantajlı olduğunu söyleyemiyorduk. Fakat Google, Chrome için yayınladığı 45. sürümle bu sorunu ciddi olarak aşmış gibi görünüyor.

PC, Mac ve Linux üzerinde indirmek için kullanılabilir durumda olan yeni Chrome ile artık sekmeleri daha rahat kontrol edebilir ve bu süre içerisinde herhangi bir etkinlik olup olmadığını anlayabilirsiniz. Artan sekme sayısıyla sömürülen RAM üzerindeki yük, 45. sürümle biraz daha aşağılara çekilmiş. Aşağıdaki videoda bu konuyla ilgili güzel bir örneğin olduğu video paylaşılmış. (43. sürümle 286 MB RAM tüketen tarayıcı üzerindeki Gmail’in RAM tüketimi 45. sürümle 226 MB’a kadar düşmüş) Genel olarak bakıldığında ise %10’luk bir performans artışı elde edilmiş. Ayrıca Chrome kapatılıp açıldıktan sonra tekrar karşımıza çıkan sekmelerle ilgili önemli bir iyileştirme gerçekleştiren Chrome, internet bağlantınızla paralel olacak şekilde RAM kullanımı da biraz daha aşağı çekmiş.
 

Chrome 45 güncellemesinin kullanılabilir durumda olup olmadığını öğrenmek için tarayıcınızdaki Ayarlar kısmına gelip sol taraftaki Hakkında bölümüne tıklamanız gerekiyor. (hazır görmüşken ben de güncelleyeyim bari)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0