• Anasayfa
  • Yazılım
  • Google'ın Bilgisayarı Chromebook'a Microsoft'tan Rakip Geliyor

Google'ın Bilgisayarı Chromebook'a Microsoft'tan Rakip Geliyor

0
0
0
0
0
Ucuz fiyatı ile dikkat çeken Google Chromebook'a Microsoft'tan çok ciddi bir rakip geliyor.
Google'ın projesi olan Chromebook cihazları ucuz fıyatları ile özellikle Amerika'daki öğrenci kesimine hitap ediyor. Bilgisayarı sadece intrenete girmek ve işlerini halletmek için kullanlar için adeta biçilmiş kaftan olan Chromebook bilgisayarların şuana kadar piyasada ciddi bir rakibi yoktu. Ancak görünüşe göre Microsoft firması Chromebook'a ciddi manada rakip olmak istiyor.

Microsoft'un bu projesini Kevin Turner taınıttı ve Microsoft'un ucuz bilgisayarlarının 199 dolardan başlayacağını duyurdu. HP, Acer ve Toshiba gibi markalar ile anlaşan Microsoft bu firmalar ile ortaklaşa ucuz bilgisayar geliştirecek. HP markası ile geliştirilen modelin fiyatı 199 dolar olacak ve Acer ile Toshiba ile geliştirilen modelin fiyatı ise 249 dolar olacak. Acer'ın modeli 15,6 inçlik ekrana ve 2,16 GHz Intel Celeron işlemciye sahip olacak. Toshiba'nın modeli ise 11,6 inçlik ekrana sahip olacak.


Zaten ucuz bilgisayar olarak nitelendirilen bu cihazların donanımsal özelliklerinin iyi olmasını beklemek yanlış olur. Daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi bu cihazları daha çok öğrenciler veya işleri sadece intenette olan insanlar kullanıyor. Google'ın Chromebook cihazlarında kendi işletim sistemleri bulunuyor ve insanlar bu işletim sistemine biraz uzak (öğrenmesi çok kolay ancak işletim sistemi diyince hepimizin aklına windows'un geldiği de aşikar). Haliyle Windows işletim sistemine sahip olacak ucuz bilgisayarlar Google'ın Chromebook projesine çok ciddi bir rakip olacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0