• Anasayfa
  • Yazılım
  • Cortana, Android Kullanıcıları İçin Beta Olarak İndirmeye Sunuldu!

Cortana, Android Kullanıcıları İçin Beta Olarak İndirmeye Sunuldu!

0
0
0
0
0
Cortana, Android Kullanıcıları İçin Beta Olarak İndirmeye Sunuldu!
Microsoft, sesli asistanı Cortana’yı şimdilik ABD’li kullanıcılar için Google Play Store’da beta olarak indirmeye sundu.
Şirketin daha önce Cortana’yı Android için hazırladığına dair bazı bilgileri internet sitelerinde dolaşmaya başlamıştı. Aradan geçen zaman içerisinde Microsoft, Cortana’nın Google Play Store’da resmi olarak yer aldığını duyurdu.

Şimdilik küçük bir test grubuna açılan Cortana’nın geliştirilmesi için çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor. Uygulamanın Windows sürümünde bulunan sanal asistana sesli komutlar verilebildiği ‘Hey Cortana’ özelliği ise Android sürümündeki cihaz konfigürasyonlarının fazla olması nedeniyle bulunmuyor. Fakat Android cihazlardaki Home tuşuna basıldığında Google Asistan yerine Cortana’nın çıkması, uygulamada dikkatimizi en fazla çeken özellikler arasında yer aldı.

Uygulamada ayrıca yakınlarında bulunan etkinlikler (konser vs), haberler, spor haberleri, mekanlar ve hava durumu gibi konular hakkında bilgi alınabilecek. Şimdilik ABD’deki kullanıcılar için Google Play üzerinden indirmeye sunulan beta sürümünün yakın bir zamanda bazı ülkelerde de indirilebilir duruma gelmesi bekleniyor. Cortana’nın Android için APK sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0