Cortana, Windows 10'da Görüntülendi

0
0
0
0
0
Cortana, Windows 10'da Görüntülendi
​Ocak ayında Windows 10 kullanıcılarına hitap eden çeşitli özellikleri ortaya çıkartmak isteyen Microsoft hakkında, etkinlik öncesi sızan bazı haberler var. Winbeta, Cortana’yı Windows 10 sürümlerinden bir tanesinde çalışır halde görüntüledi.
Ocak ayında Windows 10 kullanıcılarına hitap eden çeşitli özellikleri ortaya çıkartmak isteyen Microsoft hakkında, etkinlik öncesi sızan bazı haberler var. Winbeta, Cortana’yı Windows 10 sürümlerinden bir tanesinde çalışır halde görüntüledi.

Görüntülere baktığımızda Cortana’nın Windows Phone’daki çoğu özelliği barındırıyor gibi görünüyor. Telefon numarası çevirme, konum, hartalandırma, uygulamaları başlatma gibi işlevler, Windows 10 cihazlarında Cortana sayesinde eller serbest olacak şekilde gerçekleştirilebilecek.

Videoda da göreceğiniz üzere Cortana’nın nasıl çalıştığını az çok anlayabiliyoruz. Fakat Microsoft’un Cortana’yı işletim sistemlerine daha sağlam temeller üzerine oturtabilmesi için daha fazla çalışması gerektiğini söyleyebiliriz.

Cortana’nın kapsamını daha da genişleten Microsoft, Fransa, İtalya, İspanya ve Almanya gibi ülkelerde ön izleme niteliğindeki lansmanı gerçekleştirildi.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0