Cyanogen Microsoft İle İşbirliğine Gidiyor!

1
0
0
0
0
Custom ROM konusunda en çok tercih edilen ve OnePlus One'da kullanılmasıyla iyice ünlenen Cyanogen firması Microsoft ile uygulamalar için bir işbirliğine gidiyor.
Bildiğiniz gibi Android'in açık kaynak kodlu yapısı nedeniyle aldıkları cihaza ait arayüzden sıkılanlar için birçok farklı ROM seçeneği bulunmakta. Fakat bunlardan sadece biri oldukça ünlenmiş ve çok fazla kullanıma sahip.

Bu da tabiki Cyanogen OS. Milyonlarca root işlemi yapılmış cihazlar tarafından tercih edilen ve firmaların kendi arayüzlerine göre daha güzel olduğu savunulan Cyanogen, özellikle OnePlus One'da kullanılmasıyla daha da bir üne kavuşmuştu.Bu atağı sonrasında oldukça güzel miktarlarda yatırım alan Cyanogen, bu yatırımcılardan biri de 70 Milyon Dolar'lık yatırımla Microsoft'u. Şimdi ise bu yatırımın neden olduğu ortaya çıkmış oldu.

Kısa süre önce Android platformuna eklenen Microsoft uygulamaları artık Cyanogen OS'ta ön yüklü olarak karşımıza çıkacakGoogle'ın kendi uygulamaları yerine Skype, OneDrive, OneNote, Outlook, Bing ve Office uygulamalarına yer verecel olan Cyanogen böylelikle Google karşıtlığını daha da ciddi bir seviyeye taşımış oluyor.

Bakalım bu Microsoft ve Cyanogen arasında yapılan işbirliği ne gibi sonuçlar doğuracak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0