CyanogenMod Artık Daha Fazla Telefona Destek Sunuyor

0
0
0
0
0
CyanogenMod Artık Daha Fazla Telefona Destek Sunuyor
Android telefonların kapasitesini artırması ve mevcut donanımından daha fazla verim sunması ile kullanıcılarının adeta kara gün dostu olan CyanogenMod, artık Huawei ve Motorola’nın daha fazla modeline destek sunuyor.
OnePlus ile partnerliği sona eren Cyanogen, daha fazla cihaza erişebilmek için kolları sıvamış durumda.

Şirketin resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Xiomi, Motorola, Oppo ve diğer firmaların bazı modellerine resmi olarak destek sunmak için çalışmalar yürüttüklerini belirten firma, artık hizmet verdikleri cihaz yelpazesini orta seviye pek çok Android cihaz ile genişlettiklerini belirtti.

Desteklenen cihazların yayınlandığı bir liste sunan Cyanogen, 2015 Moto E ve Moto G’nin yanı sıra Xiaomi Mi3w ve Mi4 modelerine, Avrupalı üretici WileyFox’un bazı modellerine, ayrıca Samsung, HTC ve LG’nin pek çok modeline resmi olarak destek sunduklarını belirtti.

Bu güncelleme ayrıca CyanogenMod 7’den beri yayınlanan ve resmi olarak Huawei cihazlara da destek sunan ilk güncelleme olacak. (sayanlar için şu an 12’de olduğumuzu da söyleyelim)

Huawei’nin Honor 4 ve 4x modelleri ile Ascend Mate 2 ve Snapto modellerine resmi olarak destek sunduklarını belirten CyanogenMod’un bu yeni güncellemesi ayrıca söylentilere göre Huawei’nin yeni Nexus cihazını da destekleyebilir.

Orta seviye bu cihazlar dışında amiral gemisi olarak tabir ettiğimiz üst seviye cihazlardan da HTC One M9, Samsung Galaxy S6 ve LG G4 gibi modeller üzerinde de çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren şirket, hala güncellemenin üzerinde çalıştıklarını; ancak henüz tam anlamı ile hazır olmadığını da belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0