DirectX 12, GDC 2014'te Tanıtılacak

0
0
0
0
0
DirectX 12, GDC 2014'te Tanıtılacak
AMD'nin Mantle teknolojisi ile donanım üreticilerinin umut ışığı olmasında sonra, Microsoft'ta DirectX 12'yi Game Developer Conference'ta tanıtmak için hazırlıklara başladı. 
Geçtiğimiz aylarda Mantle ile dikkatleri üzerine çeken AMD, masaüstü bilgisayarlarda giriş seviyesi işlemci ve iyi bir ekran kartı ile maksimum grafik performansı alınmasını sağlıyordu. Ancak bu özellik sadece AMD'nin Mantle destekli ekran kartlarında ve bazı oyunlarda kullanılabiliyor. 

Microsoft'tan ise karşı atak olarak nitelendirilebilecek, şu anda oldukça fazla oyunda kullanılan DirectX arayüzünün 12. sürümü'nün GDC 2014'te tanıtılacağı bilgisi geldi. Mobil platformun gelişmesiyle ve konsola olan ilginin artmasıyla uzun süredir satışları kötü giden donanım üreticilerinin umut kaynağı olan Mantle ve DirectX 12 ile beraber, PC pazarında hareketlilik yaşanması bekleniyor. 

AMD'nin Mantle'ı kullanmaya başlamasından sonra Microsoft'ta DirectX 12 ile aynı işlemi yerine getirecek, yeni geliştirme arayüzünü İntel, AMD, Nvidia ve Qualcomm destekleyecek. 17 Mart'ta başlayacak olan GDC (Game Developer Conference) 2014'te oyun geliştiricilerin karşısına çıkacak yeni DirectX, bakalım Mantle kadar başarılı olabilecek mi göreceğiz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0