DirectX 12, Windows 10 ile Birlikte Geliyor

0
0
0
0
0
DirectX 12, Windows 10 ile Birlikte Geliyor
​Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre DirectX 12’nin kullanıcılara ne zaman sunulacağı belli oldu. Şirket, DirectX 12’nin Windows 10 ile birlikte geleceğini duyurdu.
Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre DirectX 12’nin kullanıcılara ne zaman sunulacağı belli oldu. Şirket, DirectX 12’nin Windows 10 ile birlikte geleceğini duyurdu. Ayrıca şirket, merak edenlerin şimdiden DirectX 12’yi test edebileceklerini duyurdu. Pek çok oyun geliştiricisi şimdiden DirectX12’nin erken erişim programına kayıt yaptırmış durumda.
 
Kullanıcıların yeni sürümle birlikte esas beklentisi, Microsoft tarafından vaat edilen genel performansının ne kadar artacağı yönünde. DX 12’nin önceki sürümlere göre gereksiz kod parçalarından arınmış ve daha hızlı bir grafik API olması bekleniyor. Artık AMD’nin Mantle ile yarışabilmesi için bunun yapılması şart.
 
Merakla beklenen bir diğer konu ise Microsoft’un eski işletim sistemlerine DirectX 12 desteği verip vermeyeceği. Şu an için bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Bazı analistler, Microsoft’un Windows 7 ya da Windows 8 için DirectX 12 desteği vermeyebileceği söyleniyor. Bu sayede kullanıcıların “mecburi” olarak Windows 10’a geçmelerini de düşünmüş olabilirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0