• Anasayfa
  • Yazılım
  • Flash Player'daki Yeni Güvenlik Açığı, Bilgisayarın Kontrolünü Başkalarının Eline Geçiriyor

Flash Player'daki Yeni Güvenlik Açığı, Bilgisayarın Kontrolünü Başkalarının Eline Geçiriyor

0
0
0
0
0
Flash Player'daki Yeni Güvenlik Açığı, Bilgisayarın Kontrolünü Başkalarının Eline Geçiriyor
Adobe’un internet dünyasındaki en ciddi yapısı olan Flash Player, son yıllarda hack ve güvenlik açıklarıyla gündeme gelmeye başladı.
YouTube, yakın bir zamanda video servislerinin bir numaralı gereksinimi olan Flash Player uygulamasından vazgeçerek HTML 5 tabanlı videolar oynatmaya başlamıştı. Bu sayede güvenliğini arttıran Google, aynı zamanda kullanıcılarına daha iyi bir video izleme deneyimi sunmaya başlamıştı.

Şu anda birçok video hizmeti veren web sitesi Flash Player’ı mecburen kullanmaya devam ediyor fakat gelen haberler Flash Player’ın ömrünün sanki yavaş yavaş azalmasına neden olmaya başladı. Yeni bir güvenlik açığı sayesinde hackerlar, Flash Player yüklü bilgisayarların kontrolünü eline geçirmesine sebep oluyor. Yani kötü niyetli kişiler, siz farkında olmadan bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirip birçok kişisel bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor.

Bununla ilgili Adobe tarafından bir açıklama yapılarak güncellemenin yayımlandığı belirtildi. Güncelleme sayesinde bu açığın önüne geçildiği açıklandı. Güncellemeyi eğer yapmadıysanız, kısa bir sürede yapmanızı öneriyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0