Gamescom'da Tanıtılan Xbox One Oyunları

0
0
0
0
0
Gamescom 2014 etkinliğinde Microsoft, Xbox cephesinde bir çok yeni gelişmeyle karşımıza çıktı. Bu yazıda sizlere Xbox Gamescom'da neler gösterdi onları anlatacağım.
Gamescom 2014 etkinliğinde Microsoft, Xbox cephesinde bir çok yeni gelişmeyle karşımıza çıktı. Bu yazıda sizlere Xbox Gamescom'da neler gösterdi onları anlatacağım.

Bence Xbox tarafında gösterilen en önemli oyunlardan birisi  Rise of the Tomb Raider'dı. Bu oyun bütün Xbox severleri mutlu etti. Çünkü oyun sadece Xbox'a özel olarak 2015'te gelecek. Sony'ye karşı ayıp eden Microsoft, Tomb Raider gibi bir oyunu Xbox'a özel çıkarmak yerine, bombayı Alan Wake, Gears of War gibi ilk defa fuarda gördüğümüz bir oyunla patlatsalardı çok daha iyi olurdu. Neyse biz oyun severler olarak el mahkum alıp oynayacağız.


 


 Bundle'lar

Bundle dediğimiz şey oyun severlerin çok iyi bildiği paket halinde gelen konsollar. Yani konsolun yanına bir oyun ve joystick koyarak paketleyip satmak diyebiliriz. Microsoft'ta Xbox One için fuarda yeni bundle’larını gösterdi.  Call of Duty: Advanced Warfare 1 TB'lık yeni Xbox One paketiyle birlikte gelecek. Ayrıca Xbox One'ın beyaz modeli de gösterilen fuarda, Avrupa için Fifa 15 barındıran bir paketi bulunuyor.


 

 Oyunlara Devam!

Oyunlardan devam edecek olursak, bence diğer bir önemli oyun da Quantum Break oldu. İlk olarak E3 2013'te gördüğümüz oyun, Gamescom'da uzun bir real time oynanış videosuyla geldi. Remedy firması atmosfer işini gerçekten iyi biliyor. Max Payne olsun, Alan Wake olsun, bence oyun dünyasına atmosferin nasıl olması gerektiğini kanıtlar nitelikte oyunlardı. Bu sebepten Remedy'den yine çok iyi bir oyun bekliyoruz.
Xbox Gamescom'da indie (bağımsız yapım) oyunlar da gösterdi bize. Şimdilik kısa bir kısmını oynayabildiğimiz Superhot, Online olarak bedava oynayabileceğiniz Smite ve atmosfer olarak, Journey, biraz da  Monument Valley havası sezdiğimiz, ancak oynanış olarak farklı ve baya güzel gözüken Below, roller coaster simülasyonu olarak gözüken ve sanal gerçeklik gözlükleriyle mükemmel olabileceğini düşündüğüm Screamride'ı gördük.
Assassin's Creed Unity de yepyeni bir fragmanla çıktı karşımıza. Bu sefer oyun haritasının ilk defa 1/1 ölçekle olacağını belirtelim. Fransız Devrimi'nin anlatıldığı oyun için tek temennimiz Türkçe olarak gelmesi. Ayrıca Steam üzerinden ön sipariş ile 60 Dolar'a alabiliyorsunuz.
Fuarda gösterilen diğer oyunlara şöyle bir bakacak olursak; Sunset Overdrive, Fable Legends, Halo Master Chief Collection's oyunlarını sıralayabiliriz. Aslında bu seneki Gamescom önceki yıllara göre çok parlak değildi diyebiliriz. Sony tarafının da bizleri bir E3 kadar heyecanlandırmadığını söyleyebiliriz. Bakalım yeni nesil konsol savaşında hangi taraf liderlik bayrağını alacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0