• Anasayfa
  • Yazılım
  • Google Android Marshmallow İçin 3 Yeni Örnek Uygulama Çıkartıyor!

Google Android Marshmallow İçin 3 Yeni Örnek Uygulama Çıkartıyor!

0
0
0
0
0
Android Marshmallow'da kullanılacak uygulamalara örnek olarak Google, 3 yeni uygulama çıkartacağını duyurdu.
Kullanıcı sayısı milyarları geçen mobil cihazların çoğunda Android işletim sistemi kullanılıyor. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemi, diğer işletim sistemlerinden farklı olarak her bir sürümüne farklı bir isim veriyor ve bunlardan en yenisi Android Marshmallow. Google, bu işletim sisteminin yapabileceklerini ve odak noktalarını göstermek amacıyla Android Marshmallow sürümünde çalıştırılan birkaç "örnek uygulama" yayınladığını duyurdu. Şimdilik uygulamalar hiçbir şekilde işe yaramasa da, bu uygulamaların kullanım alanları ve özelliklerine göre çoğunlukla geliştiricilerin oluşturduğu bir topluluk, uygulamaların incelemesini gerçekleştiriyorlar.

Bugün Android Developers Blog (Android Geliştiricileri Bloğu) tarafından açıklanana göre Google tarafından 3 yeni örnek uygulama daha çıkartıldı. Bu üç uygulamanın isimleri Android Direct Share, Android MidiSynth ve Android MidiScope.

 Android Direct Share


Android işletim sistemi sahip olduğu özelliklerle birlikte kullanıcılarının diğer işletim sistemi kullanıcılarından çok daha özgür bir şekilde eylemler gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu özelliğe herhangi bir veriyi diğer cihazlarla paylaşmakta dahil. Direct Share, paylaşıcağınız verileri hangi kullanıcılarla paylaşmak isteyeceğinizi ayarlayabileceğiniz oldukça basit bir uygulama. Uygulama, kullanıcılar için şimdilik basit bir mesaj paylaşma uygulaması olsa da geliştiriciler için durum farklı.
 

 Android MidiSynth

 
MIDI, aynı klavye veya kontrol paneli üzerinden birden fazla müzik aletinin çalıştırılması sağlayan dijital arabirimin ismi. Android, yeni sürümünde MIDI ile daha uyumlu olacak ve bunun ilk adımı olarak Google bu uygulamanın yayınlanmasını gerçekleştirdi. Uygulama sayesinde bağlı cihazları görebilecek ve bunları görevlendirebileceksiniz.

 Android MidiScope


Bu uygulama, MIDI arabiriminin kullanımı sırasında klavye veya kontrol panelinin bağlı olduğu cihazları görebilmenizi ve bu cihazlara gerçekleşen veri aktarımını ölçebilmenizi sağlıyor. 

Uygulamalar bu halleriyle bir anlamda "ham" haldeler. İlerleyen zamanlarda bu uygulamaların nelerin geliştirilmesinde rol oynayacağını göreceğiz.

Kaynak: AndroidAuthority 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0