Android Marshmallow Çıktı!!

0
0
0
0
0
Android Marshmallow Çıktı!!
Android işletim sisteminin en yeni sürümü Marshmallow bugün yayınlandı.
Android Marshmallow bugün yayınlandı. İşletim sisteminin yeni sürümünün çıkacağı haberi ilk olarak 4 ay önce resmiyete kavuşmuştu ve o günden beri birçok Android kullanıcının merakla beklediği işletim sistemi, önceden belirtildiği gibi 5 Ekim tarihinde kullanıma sunuldu. Bugün sadece Nexus telefonlar için yayınlanan işletim sisteminin yakın bir tarihte güncellemeyi alacağı kesinleşmiş olan telefonlar için de kullanıma sunulması bekleniyor. Telefonunuzun güncellemeyi alacak olan telefonlar arasında olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz.

Android Marshmallow sürümü şu an sadece Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 ve Nexus 9 cihazlarında indirilebilir durumda. İlk olarak Nexus cihazların bu güncellemeyi almasının nedeni ise Android işletim sisteminin yapımcısı olan Google'ın aynı zamanda Nexus'ların da sahibi olması. Yakın zamanda diğer telefonlara uyarlanacak olan bu işletim sisteminin ülkemizde birçok kullanıcısı bulunan General Mobile'ın 4G (Android One) isimli modeline diğer telefonlardan biraz daha erken gelmesi bekleniyor. 4G'nin bu güncellemeyi erken alacağını tahmin etme sebebimiz ise bu telefonun yapımında Google'ın da emeğinin geçmiş olması.

Android Marshmallow güncellemesini diğer markaların ne zaman alacağı kesin olarak bilinmiyor. Bu süre tabii ki markaya ve telefon modellerine göre farklılık gösterebilir. Nexus cihazlar dışında güncellemeyi ilk alacak olan markaları ilerleyen günlerde göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0