Google Yeni Uyandı: Daha Hızlı Chrome için Flash Player'a Elveda!

2
1
1
0
0
Chrome hakkında önemli kararlar alan Google, tarayıcıda bulanan yerleşik Flash Player desteğinin arka plana alınacağını duyurdu. Chorme'da HTML5'in sağladığı hız ve güç tasarrufu özelliklerinden yararlanılacak.
Google’ın web tarayıcısı Chrome günümüzde milyonlarca internet kullanıcısı tarafından sevilerek kullanılıyor. Buna rağmen, tarayıcının artık eskisi kadar hızlı ve tasarruflu olmadığı da bilinen bir gerçek. Opera gibi rakiplerin daha düşük bellek tüketimi ve daha uzun pil ömrü sunan tarayıcıları Google’ı da önlem almaya itmiş görünüyor. Yapılan açıklamalar, Google Chrome’da sunulan yerleşik Flash Player desteğinin geri plana itileceği yönünde.

 Flash Player Geri Plana İtiliyor!

Başlangıcından bu yana Flash Player’ı yerleşik sunan Chrome’da şimdilik bu destek devam edecek. Bununla beraber, daha hızlı web tarama ve daha uzun pil ömrü için HTML5 destekli sitelerde doğrudan HTML5 bileşenleri kullanılacak. Bir anlamda, Google Chrome’un “varsayılanı” artık HTML5 oynatıcılar oluyor diyebiliriz. HTML5 desteklemeyen ve sadece Adobe Flash Player destekli sitelerde ise gerektiğinde yerleşik Flash desteği devreye girmeye devam edecek.

 Adobe Flash Player Desteği Son Bulacak Mı?

HTML5’in sonbahar aylarında Google Chrome için varsayılan hale gelmesi bekleniyor. Bu sayede tarayıcının hızı ve güç tasarrufu da artacak. Bakalım Google Chrome’daki yerleşik Flash Player desteği yakın gelecekte tamamen kalkacak mı?
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0