• Anasayfa
  • Yazılım
  • Google, Chrome OS’le Android’i Birleştirip PC Platformu İçin Yeni Bir İşletim Sistemi Getirecek!

Google, Chrome OS’le Android’i Birleştirip PC Platformu İçin Yeni Bir İşletim Sistemi Getirecek!

0
0
0
0
0
Google’ın yeni planları arasında Chrome OS’i Android’le birleştirip tek bir çatı altında toplamak gibi bir planı olabilir.
Google’ın Chrome OS’i Android’le birleştirme fikri aslında yeni değil. Sergey Brin, bu iki işletim sisteminin 2009 yılında birleşme ihtimalinin bulunduğuna yönelik bazı açıklamalarda bulunmuştu. TWSJ’de yer alan haberde Chrome OS’in Android çatısı altına gireceği iddia ediliyor. Üstelik buna karşılık ciddi bir yalanlama gelmiş değil.

TWSJ, Google’ın Chrome OS’i Android’le birleştirerek mobil işletim sisteminin yelpazesini genişleterek masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara giriş yapacağını belirtiyor. Bu iki işletim sisteminin bir araya gelmesiyle ortaya çıkacak olan yeni platformun Google I/O 2016’da duyurulup 2017’de de kullanıma hazır hale geleceği söyleniyor. Google’ın Android, Chromecast ve Chrome OS platformlarından sorumlu olan Hiroshi Lockheimer ise bu birleşmenin kısa bir süre içerisinde olacağını düşünmüyor. Lockheimer, Twitter adresinden yapmış olduğu bir paylaşımda Chromebook’un yükselişte olduğunu ve Chrome OS’e bağlılıklarını koruduklarını söyledi. Yani böyle bir plan varsa da Lockheimer’e göre gerçekleşme aşaması için daha uzunca bir süre var. Bakalım TWSJ’in de belirttiği gibi 2017’de bu iki işletim sistemini bir arada görebilecek miyiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0