• Anasayfa
  • Yazılım
  • Google Dünya Genelindeki Android Kullanım Oranlarını Açıkladı: Marshmallow Hala Yerlerde!

Google Dünya Genelindeki Android Kullanım Oranlarını Açıkladı: Marshmallow Hala Yerlerde!

0
0
0
0
0
Ara ara Android’in kullanım oranlarını paylaşan Google, Ocak 2016 itibariyle yine dünya genelindeki Android kullanımı oranlarını açıkladı.
Google, Android sürümünün dağıtım oranlarına ait güncelleştirmeyi yayınladı. Son turda en çok kullanılan sürüm yine KitKat olurken, Marshmallow bir önceki oranlara göre %0.2 artış göstererek %0.7’ye yükseldi. Daha önce yayınlanan raporda Marshmallow’un kullanım yüzdesi 0.5’ti. Lollipop ise Aralık ayındaki %29.5 olan kullanım oranını %32.6’ya yükseltti. 

Lollipop ve Marshmallow’un dışında kalan tüm sürümlerde ise düşüşlerin olduğu görülüyor. Android’in Lollipop’tan önceki sürümü olan KitKat, %36 civarında seyreden kullanım oranını sürdürüyor. Aralık ayındaki oranlar açıklandığında %36.6’lık bir orana sahip olan sürümün şu andaki kullanım oranı %36.1 ve hala en çok kullanılan sürüm konumunda. 


Jelly Bean’in kullanım oranında da bir ay içerisinde %2.2’lik bir düşüş yaşandı. Daha önce %26.9 olarak duyurulan sürümün kullanım oranı, 2016 Ocak’tan itibaren %24.7’ye düşmüş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0