• Anasayfa
  • Yazılım
  • Google'dan Samsung'a Kıyak: Galaxy S6 Edge’de 11 Güvenlik Açık Var Ona Göre

Google'dan Samsung'a Kıyak: Galaxy S6 Edge’de 11 Güvenlik Açık Var Ona Göre

0
0
0
0
0
Google, Samsung’un yeni Galaxy modellerinden S6 Edge’de 11 güvenlik açığının olduğunu belirledi.
Google’ın yapmış olduğu açıklamaya göre Galaxy S6 Edge modelinde, cihazın hackerlar tarafından kontrolünün ele geçirilmesine neden olabilecek 11 güvenlik açığı bulunuyor. Samsung’a bu konuda bilgi veren Google, bazı sorunların giderilmesini sağlamış olsa da hala çözülmeyi bekleyen açıkların olduğu ve Samsung’un bunları düzeltilebilmesi için zamana gereksinim duyduğu belirtildi.

Android’in güvenlik konusunda isminin uzun zamandır lekelenmiş olduğunu belirten Londra Üniversitesi’nden güvenlik uzmanı Dr. Steven Murdoch, bunun en büyük sebeplerinden bir tanesinin üreticilerin cihazlara eklediği ekstra yazılımlardan kaynaklandığını söyledi.

Samsung’un güvenlik konusuyla ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, söz konusu açıklardan 8 tanesinin düzeltildiği ve diğer 3 açığın bu ay içerisinde yapılacak güncellemeyle çözüleceği belirtildi.Google’ın ortaya çıkardığı güvenlik açıklarından bir tanesi, Samsung’un elektronik posta yazılımında mesajların hackerlar tarafından kendi hesaplarına aktarabileceği bir boşluğun olması. Bir başka açık ise hackerların şifreli özel bir görüntü gönderip fotoğraf görüntüleme uygulamasının ayarlarını istedikleri gibi değiştirebilecek olmaları.

Açıklar arasındaki en ciddi olanı ise hackerların yazılıma kötü niyetli bir uygulama göndererek sistemdeki diğer dosyaları kontrol edebilecek olmaları. Samsung’un özellikle bu açığı giderdiği belirtiliyor. Ayrıca şirket, S6 Edge kullanıcılarına telefonlarındaki yazılımları ve uygulamaları sürekli olarak güncel tutmaları konusunda uyarıda bulunuyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0