Google, Microsoft'un Bir Güvenlik Açığını Daha Paylaştı

0
0
0
0
0
Google, Microsoft'un Bir Güvenlik Açığını Daha Paylaştı
​Google’ın Microsoft’a ait açıkları deşifre etmesi Microsoft’u rahatsız etmiş ve bununla ilgili bir bildiri yayınlanmıştı. Google aynı şeyi bir kez daha yaparak Microsoft’a ait başka bir güvenlik açığının detaylarını paylaştı.
Google’ın Microsoft’a ait açıkları deşifre etmesi Microsoft’u rahatsız etmiş ve bununla ilgili bir bildiri yayınlanmıştı. Google aynı şeyi bir kez daha yaparak Microsoft’a ait başka bir güvenlik açığının detaylarını paylaştı.

Google, daha önce Microsoft’a açıklarını kapatması için 90 günlük bir süre vermişti. Google’ın bu açıkları paylaşması, Microsoft’un verilen süre içerisinde açıklarını kapatmakla ilgili bir girişimde bulunmadığını gösteriyor. Bu açıkladın kapatılmaması, Microsoft’u kullananların siber saldırıya maruz kalma riskini de güçlendirmiş oluyor.

Google’ın açıkladığı güvenlik açıkları, Windows 7 ve 8’i etkiliyor. Bunun dışındaki bir güvenlik açığı da sadece Windows 7’yi etkiliyor. Şirketin Windows 7’deki açığı önemsiz bulduğu için kapatmayacağı haberleri gelirken (zaten Windows 7’nin de fişini çekmişlerdi), Windows 7 ve 8’i etkileyen güvenlik açığının, kullanıcıları şifreleme eksikliğinden kaynaklanan ciddi problemlerle karşılaşmasına neden olabileceği belirtildi.Microsoft’un bu güvenlik açığını bir yama ile kapatacağı, fakat bu yamada da bir açık tespit edildiği için bu problemin çözümünü yamadan çıkardığı belirtildi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0