Google Play Music ve YouTube Red İlk 4 Ay Ücretsiz Oluyor

0
0
0
0
0
Google'ın yaygınlaştırmaya çalıştığı çevrimiçi müzik servisi Google Play Music ve YouTube Red hizmeti için 4 aylık ücretsiz deneme yakında başlıyor.
Çevrimiçi müzik servisi Play Music ve YouTube'da abonelere ücretli içerikler sunan YouTube Red hizmetini daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için çalışmalarına başlayan Google yeni bir karar aldı. 9to5Google sitesinin yaptığı habere göre kullanıcılar 4 ay boyunca Google Play Music ve YouTube Red servislerini ücretsiz olarak deneyimleyebilecek.

Google ilk etapta bu uygulamayı Play Music servisi için başlatacak. Spotify, Tidal ve Apple Music gibi önemli rakiplerine baktığımızda onlardan çok daha az kullanıcısı olan Play Music'i merak eden kişilerin 4 ay süreyle ücretsiz platformu deneyimleyebilecek olmasının platforma yeni üyeler kazandıracağı düşünülüyor. Ancak müzik servisleri kendi içlerinde özellikle son günlerde büyük bir rekabet içine girmişken Play Music henüz bu rekabete dahil olamadı.Daha sonra benzeri bir sistem de YouTube Red için uygulanacak. Halihazırda kullanıcıların sadece 1 dolara 3 aylık kullanabildiği YouTube Red daha sonra normal abonelik ücreti üzerinden fiyatlandırılıyordu. Böylelikle servisi denemek isteyen kullanıcılar 1 dolar ödemeden ilk 4 ay ücretsiz şekilde YouTube Red'i kullanabilecek.

Google'ın henüz Play Music ve YouTube Red servisleri ülkemizde kullanıma sunulmadı değil ancak YouTube Red'in yakın zamanda ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor. Ülkemizdeki lisans problemleri nedeniyle büyük ihtimalle Play Music belli bir büyüklüğe ulaşana kadar Türkiye'de hizmete sunulmayacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0