• Anasayfa
  • Yazılım
  • Google Wallet’ın iOS Uygulaması Apple Pay’in iPhone’daki Yerini Alabilir

Google Wallet’ın iOS Uygulaması Apple Pay’in iPhone’daki Yerini Alabilir

0
0
0
0
0
Google Wallet’ın iOS Uygulaması Apple Pay’in iPhone’daki Yerini Alabilir
Google, Apple’ın kendi ödeme yöntemi olan Apple Pay’e rakip olacak Google Wallet uygulamasının iOS sürümüne getirdiği güncelleme ile çok daha kolay kullanım ve daha fazla imkan sunuyor.
Yeni iOS uygulaması artık kişiden kişiye para transferine de izin verirken email adresi olan herkese para gönderebilmenizi sağlıyor.

Amerika’da hizmet veren Square Cash ve Venmo gibi hizmetlere de rakip olabilecek olan Google Wallet’ın Android sürümüne buna benzer bir özellik bu ayın başlarında gelmişti; ancak her sürümde de bu opsiyon şu an için sadece Amerika’da kullanılabiliyor.

Google’ın yeni uygulama hakkında yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar Wallet (Cüzdan) hesaplarındaki bakiyeyi sanal kredi kartı ya da bağlı olan banka hesabı aracılığı ile nakde dönüştürebilecekler ve dilerlerse arkadaşlarına da nakit olarak gönderebilecekler.

Önemli ve etkili bir güncelleme olarak gösterebileceğimiz bu yeniliğin yanı sıra ne yazık ki; artık hediye kartları gibi uygulamalar kullanılamıyor.

Mayıs ayında Google, ödeme metodu olarak kullanılacak olan Android Pay hizmetini tanıtmış ve bunun da Google Wallet çerçevesinde şekillenecek bir hizmet olacağını açıklamıştı ki bu opsiyonları ile birlikte Apple kullanıcılarının da Google Wallet’ı tercih edebileceğini düşünebiliriz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0