Görsellerdeki Yazıları Kopyalamak İçin: Project Naptha

0
0
0
0
0
Kimilerinin kabusu olan, görseller üzerindeki yazıları kopyalayarak farklı bir ortama aktarmak her zaman güç olmuştur. Bu iş için bazı karakter tanıma esasına dayalı uygulamalar varken, kimi kullanıcılar ise tüm metni sözcük sözcük yazmyı tercih ediyor.bu durumdan kurtulmanız için tanıtacağımız bu eklenti sayesinde artık resimlerdeki metinleri tek tıkla kopyalayabilir, aynı zamnda dilerseniz orijinal görsel üzerinde değiştirebilirsiniz.

Kimilerinin kabusu olan, görseller üzerindeki yazıları kopyalayarak farklı bir ortama aktarmak her zaman güç olmuştur. Bu iş için bazı karakter tanıma esasına dayalı uygulamalar varken, kimi kullanıcılar ise tüm metni sözcük sözcük yazmyı tercih ediyor. Bu durumdan kurtulmanız için tanıtacağımız bu eklenti sayesinde artık resimlerdeki metinleri tek tıkla kopyalayabilir, aynı zamnda dilerseniz orijinal görsel üzerinde değiştirebilirsiniz. Chorme'un bir eklentisi olan 'Project Naptha', bilgisayar kullanıcılarının uzun süredir şikayetçi olduğu, görsellerdeki metinlerin kopyalanamaması sorununa çözüm getiriyor.


 Aslında kısaca şöyle özetleyebiliriz: Sunum hazırlıyorsunuz ve internette konuyla alakalı görsel buldunuz ve görseldeki yazıları değiştirmek istiyorsunuz. Adobe Photoshop gibi üst seviye bir program bilgisine de sahip değilsiniz. Tam da bu noktada devreye giren eklentide ilgili metni işaretleyip sağ tıkladıktan sonra açılan seçeneklerden yazıyı istediğiniz şekilde silebilir, kopyalayabilir, değiştirebilir ya da başka bir dile çevirebilirsiniz. Ayrıca kitap, gazete ve dergilerdeki yazıları tarayarak tek seferde Microsoft Word’e aktarabilirsiniz. Project Naptha, PDF ve OCR sistemine benzeyen kelime tanıma altyapısınada sahip. Uygulamanın Türkçe desteği var ama henüz beta aşamasında. Bu yüzden %100 performans beklemek yanlış olur.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0