• Anasayfa
  • Yazılım
  • Hacking Team WhatsApp ve Facebook Gibi Uygulamalar İle iPhone Verilerinizi Çalıyor

Hacking Team WhatsApp ve Facebook Gibi Uygulamalar İle iPhone Verilerinizi Çalıyor

0
0
0
0
0
Hacking Team WhatsApp ve Facebook Gibi Uygulamalar İle iPhone Verilerinizi Çalıyor
Hacking Team’in sızdırdığı bilgilerden sonra araştırma yapan uzmanlar organizasyonun saldırı için hangi yolları kullandığını bulmaya çalışıyor.
FireEye tarafından ortaya çıkartılan bir metoda göre uygulamaları siber saldırılar için silahlandırarak sizin haberiniz bile olmadan bilgilerinizi alabiliyorlar.

Facebooki WhatsApp, Viber, Google Chrome, Telegram ve Skype’ı kullarak kullanıcı bilgilerinin çalınabileceğini gösteren FireEye, Hacking Team’in bu uygulamaları modifiye ettiğini ve normal uygulamalar gibi çalışırken arka planda size ait bir sürü veri elde edebiliyor.

Bu değiştirilmiş uygulamalar sayesinde Skype ya da Wechat gibi uygulamalarda yaptığını sesli görüşmeleri kaydedebilen Hacking Team; Skype, WhatsApp , Facebok Messenger gibi uygulamalardan gelen mesajlarınızı engelleyebiliyor, Chrome web geçmişinize erişebiliyor, SMS ya da iMessage içeriklerine ulaşabiliyor, arka planda kaydedilen GPS koordinatlarını ele geçirebiliyor, kişilerinize ulaşabiliyor ve fotoğraflarınızı çalabiliyor. (zaten ne kaldı ki; alıp götürsünler komple)

Modifiye edilmiş bu uygulamaları kullanıcılar farkında olmadan, normal bir şekilde yüklüyorlar ve içlerine saklanmış olan virüsün farkına bile varmıyorlar.

FireEye aynı zamanda bu yöntemin geçtiğimiz yıl Apple’a rapor edildiğini ve versiyon 8.1.3’te gelen yama ile düzeltildiğini söyleyerek bu metodun açık olarak da kullanıldığını belirtti.

iPhone’unuzun ele geçirilmesi için telefonunuzun jailbreakli cihaz olmasına da gerek yok, basit bir e-posta ve yükleme linki ile kullanıcı kandırmak kadar kolay olan bu yöntem tüm Apple kullanıcılarını Apple Store dışında bir yükleme butonuna tıklamamaya itiyor. (Şuna tıklasınız ya bi’ şey denicem)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0