Bu Yazılım Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatacak

2
1
0
0
0
Bu Yazılım Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatacak
Bu yazılım sayesinde telefonunuzun şarjı çok daha kısa sürede dolacak.
Telefon kullanırken hepimizin ortak sıkıntısı, gerek kullanılan (ya da açık kalan) uygulamalar, gerekse de internet kullanımı nedeniyle pil ömrünün kısa sürede tükenmesidir. (sadece pilin değil, bizim de ömrümüzü tüketiyor) Technology Review'in raporuna göre Qnovo adındaki bir şirket, geliştirdiği yazılımla pilin şarj edilmesi sırada enerjisinin devamlı olarak kontrol edileceğini ve pilin ömrü daha uzun tutulacağını öngörüyor.

Şirketin birinci ağzından yapılan açıklamada:

"Qnovo teknolojisiyle donatılmış olan telefon adaptöre bağlandığında yazılım, telefonun piline bir sinyal gönderir. Pile gönderilen sinyalin voltaj cevabı, ısısı, geçmişte hangi şekillerde şarj edildiği gibi pilin durumuna ait bilgileri içerir. Qnovo da bu teknoloji sayesinde adaptörden ne kadar veri çekebileceğini belirleyebiliyor. Sonuç olarak bu şu anlama geliyor; degredasyon (bir bileşiğin kendisini oluşturan daha basit parçalara ayrılması; fiziksel ya da histolojik olarak dejenerasyona uğrama) minimuma indirilip mümkün olan en hızlı şarjın yapılabilmesidir." deniliyor.

Pile sağlanan gücü arttırmak ona her ne kadar zarar veriyor olsada Qnovo'nun teknolojisi, bu işlemi kontrollü olarak gerçekleştirdiği için oluşacak olan hasarı minimuma indirgiyor. Sonuç olarak 15 dakika şarj ile 1.5 saatlik bir konuşma yapılabiliyorsa, Qnovo'nun şarjıyla bu süre 6 saate kadar çıkıyor olacak.

Şirket, bu teknolojinin önümüzdeki sene bazı telefonlarda uygulamaya geçeceğini belirtiyor. Şimdilik hangi firmaların bu teknolojiyle ilgili olduğu bilinmiyor. (1 yıl beklersin ama senin telefonun bu uygulamayı desteklemez, öyle de bahtsız bi milletiz)

 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0