• Anasayfa
  • Yazılım
  • HoloLens'in Tasarım Aşaması ve Sonrasına Ait Videolar Yayınlandı

HoloLens'in Tasarım Aşaması ve Sonrasına Ait Videolar Yayınlandı

0
0
0
0
0
HoloLens'in geliştirilmesini anlatan bu videolarda, aslında teknolojinin geliştirilmesinden daha çok tasarımın geliştirilmesinin zor olduğu sık sık tekrarlanmış.
Microsoft’un yılın en çok beklenen etkinliklerinden bir tanesinin başlamasıyla birlikte HoloLens'le ilgili de bir çok yeni bilgi ve haber gelmeye başladı. Dün gece HoloLens’in kullanıcıların deneyimine sunulduğuna dair bir haber yapmıştık. Buradan ulaşabileceğiniz bu haberimizin dışında bugün sabah itibariyle gelen yeni bir videolar ile HoloLens’in geliştirme aşaması ve sonrasında kullanılan donanımın detaylarını öğrendik.

Videoda Google Glass prototiplerine benzeyen bazı gözlük prototipleri görmek mümkün. Ayrıca videoda böyle bir gözlüğün yapılışında en çok zorlayan noktanın her insanın kafasına uygun bir şekilde tasarlama noktası olduğu sık sık vurgulanmış.Tabii ki bu video bizlere Windows Holografik deneyimini yaşamamıza dair herhangi bir bilgi vermiyor. Bu olayı hissedebilmemiz için teknolojinin evlerimize yavaş yavaş giriş yapması gerekli.Microsoft HoloLens’in ne zaman satışa sunulcağı hakkında şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor fakat bir kaç gündür gelen haberler doğultusunda bu zamana kadar çıkmış olan en iyi sanal gerçeklik gözlüğü olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyebiliriz. Umarız Microsoft, bu HoloLens deneyimini yaşamamız için çok fazla bekletmez.

 

Aşağıdaki videoda da Microsoft'un son etkinliğinde HoloLens için yayınladığı demoyu izleyeceksiniz.
 

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0