Huawei Şimdi De Yeni Mobil İşletim Sistemi Üretecek!

3
0
0
0
0
Huawei kendi üretimi Kirin adını taşıyan çipsetlerinin yanı sıra şimdi de kendi mobil işletim sistemini üreteceği iddiaları ortaya atıldı.
Çin'in yükselen markası Huawei, bazı son telefonlarında kendi üretimi Kirin çipseti ile ortaya çıkmıştı. Çinli firmalar arasında oldukça ön planda olan bu şirket için bir de Google ile ortak olarak yeni Nexus cihazının çıkartacaklarına dair söylentiler ciddi biçimde dolaşmakta.

Bu şu an için ciddi söylentiden ibaret olsa da bu söylentinin çabucak yayılması sebebiyle bu işin olma ihtimali yüksek olarak düşünülmekte. Tıpkı Huawei üretimi çipset adları gibi bu işletim sisteminin adı da Kirin olacağı da söylentiler arasında.Başka detaylar bilinmese de OnePlus'ın Oxygen OS adındaki Android tabanlı farklı bir işletim sistemi mi yoksa Samsung'un Tizen OS gibi bambaşka bir işletim sistemimi mi olacak bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Fakat son zamanlarda atılan bu tarz kendine has işetim sistemleri adımları mağaza bölünmeleri konusunda ciddi sorunlar da yol açabilir. Bakalım ilerleyen dönemlerde Huawei'nin bu gelişme söylentisi doğru çıkacak mı hep beraber göreceğiz

Kaynak: GizmoChina
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0