iCihazların Yarısından Fazlası iOS 9’a Güncellendi

1
0
0
0
0
iCihazların Yarısından Fazlası iOS 9’a Güncellendi
Apple kullanıcılarının işletim sistemlerinin  daha önceki versiyonu olan iOS 8’e geçmesi bir hayli zaman almıştı; ancak şirket, iOS 9 için böyle bir sıkıntı yaşamıyor, adeta güncellemeyi duyan geliyor.
Apple’ın yaptığı açıklamaya göre iOS işletim sistemine sahip cihazların yarısından fazlası geçtiğimiz haftadan itibaren işletim sistemlerinin son versiyonu olan iOS 9’a geçmiş durumda ki bu güncelleme furyası Apple’ın akıllı cihazlarındaki en yüksek ve hızlı güncelleme oranı demek oluyor. Ayrıca Android güncelleme sürecinden de çok daha hızlı bir geçiş olan iOS 9 güncellemesine kıyasla Android Lollipop, sadece piyasadaki Android cihazların %21’inde kullanılıyor şu an. (ama elbette Apple’ın eski cihazlara verdiği güncelleme desteğini de bu noktada hesaba katmakta fayda var)

Apple’ın güncelleme konusunda kullanıcı dostu bir politika izlediğini biliyoruz, ayrıca güncellemeyi sunacağı daha az cihaz olduğu da malum Google’ın işletim sisteminin pek çok farklı marka tarafından kullanıldığını düşünürsek. Ayrıca bu avantaj Apple kullanıcılarına hem donanımlarında, hem de işletim sistemlerinde daha fazla hakimiyet sağlıyor.

Bunların yanı sıra güncelleme dosyasının da işletim sisteminin kapladığı alanı küçültmesi de 4 yıllık iOS cihazlarını mesela iPhone 4S’e ya da iPad 2’ye sahip kullanıcıların da sahip oldukları tonlarca uygulamayı ya a medya dosyasını yok etmek zorunda kalmadan güncellemeyi yüklemeleri için imkan tanıyor ki 8 ya da 16 GB depolama alanına sahip olan kullanıcılar için bu da bulunmaz bir nimet.

Bazı kullanıcılar cihazlarının kastığı ve güncellemeden sonra ısınmaya başladığını ya da bataryasının daha az gittiğini dile getiren şikayetlerde bulunuyor olsa da bu da son derece normal bir durum ki; 4 yıllık bir telefona henüz 1 aylık bile olmamış bir işletim sistemi yüklediğinizde bu gibi sorunların yaşanması son derece normal.

Eğer hala iOS 9'a geçmediyseniz ne kaçırdığınızı buradan görebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0