İnternet Korsanları, Windows 10 Kullanıcılarını Banlıyor

0
0
0
0
0
İnternet Korsanları, Windows 10 Kullanıcılarını Banlıyor
Pirate bay usulü yaygın korsan torrent kullanımının yanı sıra bir de daha kapalı ve herkesin erişemediği özel torrent paylaşım sistemleri mevcut ve bu kullanıcılar kendi kapalı ortamlarında en iyi içeriği yine kendileri ile paylaşıyor.
Kabul edersiniz ki bu insanlar içinde bulundukları bu kapalı ortamın güvenliği için son derece katı kurallara sahip. (Windows 10 kullanıcılarını banlamak gibi)

TorrentFreak’in raporunda açıklanan bildiriye göre iTS ve FSC gibi bazı paylaşım platformları Windows 10’un kullanım sözleşmesindeki bazı maddelere oldukça bozulmuş ve güvenlik önlemlerinden dolayı Windows 10 kullanıcısı olup da kendi ağlarına bağlı olan paylaşımcıların erişimini engelleme kararı almış.

Microsoft’un Windows 10 ile birlikte hard diskinizi takip ettiğini ve dosyalarınız arasında şüpheli ürünler bulunduğunda bunu tespit ederek gerekli yaptırımı uyguladığını söylüyor.

Windows 10’un bazı durumlarda gereksiz paylaşımda bulunma gibi bir durumu olduğunu belirten iTS, kişilerinize kablosuz ağ şifrenizi göndermek ya da kullanım bilgilerini kaydetmek gibi işlere kalkışan Windows 10’un Cortana, Skype ya da Xbox Live gibi uygulamlarının kullanımının bu gibi sorunlara yol açtığını ve bunun da yaptıkları işe engel olduğunu dile getirdi. (zaten korsan iş yapıyorsun; neyin havası, neyin atarı bu?)

Yazılımlarınızın versiyonlarını otomatik olarak kontrol edip güncellemeleri yapabiliriz. bu aynı zamanda sizi istemediğiniz hizmetlere girmekten ya da lisanssız yazılım kullanmak ve oyun oynamaktan korumak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir.

Microsoft kullanıcı sözleşmesinde bu ifadeyi kullanmış ve evet bu durum, biraz da komplo teorisyeni edasıyla düşündüğünüzde, sizin dosyalarınızı kurcalayıp ana makinede incelemek üzere toplayan bir sistem ortaya çıkarabilirsiniz.

Diğer taraftan da Microsoft’un verilerinizi ve dosya bilgilerinizi alıp toplayıp incelemeye aldığıan dair bir kanıt bulunmuyor; ancak birileri Microsoft’un Windows kullanıcılarının bilgilerini çaldığına inanıyorsa onları bu düşünceden kurtarmak kolay değil. (korsan kullanmayın; o zaman korkacak bi’ şeyiniz olmaz)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0