iOS 8.3 Beta 2 Türkçe Siri Desteği İle Yayınlandı!

1
0
0
0
0
İki hafta önce iOS 8.3 Beta geliştiricilere Car Play, yeni klavye emojileri ve Apple Pay hakkında ayrıntılı bilgilerin bulunduğu bir güncelleme olarak dağıtılmıştı. Apple bugün hem 8.3 Beta 2 sürümünü hemde X Code 6.3 Beta 2'yi geliştiricilere sundu.

Apple, iki hafta önce iOS 8.3 Beta geliştiricilere Car Play, yeni klavye emojileri ve Apple Pay hakkında ayrıntılı bilgilerin bulunduğu bir güncelleme olarak dağıtmıştı. Bugün ise hem 8.3 Beta 2 sürümünü hemde X Code 6.3 Beta 2'yi geliştiricilere sundu.

Aynı zamanda Türk kullanıcılarını sevinçten havaya uçuracak, bizlerin uzun zamandır istediği Siri'ye Türkçe dil seçeneğini artık resmen sunuldu.(iCihaz kullanıcıları artık havanız bir kat daha arttı)

iOS 8.3 Beta 2

Apple'ın iPad, iPod ve iPhone gibi mobil cihazlarının işletim sistemi olan iOS bugün geliştiriciler için bir güncelleme aldı. Alınan bu güncelleme henüz OTA yoluyla daha gelmesede geliştiriciler tarafından iTunes üzerinden yüklenebilir durumda. Apple Geliştirici Merkezi tarafından yayınlanan 12F5037C sürüm numaralı iOS 8.3 Beta 2 güncellemesi beraberinde kablosuz Car Play bağlantısı ve geliştiriciler için Apple Pay ayrıntıları içeriyor.

iOS 8.3 Beta ilk yayınlandığında hataları ve uygulama hataları gibi hataları beraberinde getirmişti. Umuyoruz ki bu güncelleme bu hatalara bir nebze ilaç olur. iOS 8.3 Beta 2'yi bizde cihazımıza kurup gerekli detayları sizinle paylaşacağız.

Siri Türkçe Öğrendi

Apple 8.3 Beta 2 güncellemesiyle Siri'ye yeni diller öğretti. Rusça, Danca, Hollandaca, Portekizce, İsveççe ve Tayca öğrenen Siri bununla da yetinmedi ve Türkçe olarak da kullanıma açıldı. 

İlk sinyallerini iş ilanlarında bizlere veren Türkçe Siri 8.3 Beta 2 ile gerçek oldu. Şu anda sadece kapalı olarak geliştiricilere sunulan bu güncellemeyi sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum. Resmi olarak dağıtılmasını beklemeden iOS 8.3' e geçmek isteyen kullanıcılar önümüzdeki aylarda olması ön görülen açık beta testlerine katılabilir ve Türkçe Siri'yi kullanabilirler.(Buradan Türkçe Siri'ye söyleyeceklerinizi az çok tahmin edebiliyoruz)

XCode 6.3 Beta 2

Apple'ın uygulama geliştirme platformu XCode iOS 8.3 Beta 2 güncellemesi için bir güncelleme aldı. 6D532I sürüm numarası ile dağıtılan güncelleme OSX v10.10 geliştirici kitini aynı zamanda iOS 8.3 Beta 2 geliştirici kitini ve Swift 1.2'yi içinde barındırıyor.

Daha normal kullanıcıya 8.2'yi vermeyen Apple 8.3 ile boğuşmaya şimdiden başlamış. iOS 8.2'nin ise Mart ayında yayınlanması bekleniyor. Peki siz Apple'ın bu güncelleştirme politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce 8.3 Apple'ın bazı cihazlarındaki yavaşlama sorununa ilaç olabilir mi?

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0