• Anasayfa
  • Yazılım
  • iOS 9.3 ile Daha Fazla Uygulama Force Touch Özelliğine Destekleyecek!

iOS 9.3 ile Daha Fazla Uygulama Force Touch Özelliğine Destekleyecek!

0
0
0
0
0
iOS 9.3 versiyonunun hangi yeniliklere sahip olduğunun bildirilmesiyle birlikte yeni Force Touch özellikleri de netleşti.
Tüm iPhone modelleri ve çeşitlerinin hepsi aynı dış görünüşe, aynı özelliklere, aynı tasarım çizgilerine sahipler. Telefon modellerini hepsinin bu kadar benzer olmasına rağmen piyasaya sürülen her telefon modelinin göze çarpan bir özelliği var. Örneği iPhone 4S'te bulunan bu özellik Siri'ydi, iPhone 5S'te Touch ID parmak okuyucu sensör bulunuyordu ve son olarak iPhone 6S'te de Force Touch teknolojisi bulunuyor.

Klasik dokunmatik ekran yapısına ince, basit bir katman daha eklenmesiyle birlikte kullanıma sunulan Force Touch özelliği, bu kadar basit bir özellik olmasına rağmen büyük bir iddiaya sahip. Çoğu uygulamanın kendine has olan özelliklerini görüntüleyebildiğiniz Force Touch, maalesef her türlü uygulamada çalışmıyor. Hatta bu özelliğin kullanılabildiği uygulama sayısı o kadar az ki, Apple'ın kendi uygulamalarında bile Force Touch'ın kullanılamadığını gördüğümüz oluyor. Bu uygulamalara örnek verecek olursak Settings, Stocks gibi uygulamaları sayabiliriz.

Apple, iOS 9.3'ün sahip olacağı özellikleri açıkladı. İşletim sisteminin yeni versiyonunda bazı yeni uygulamalara da Force Touch özelliği bahşedilmiş. Bu yeni uygulamaları ve Force Touch ile erişebileceğiniz özelliklerini aşağıdan görebilirsiniz.0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0