iOS 9'un Beta Sürümüne Jailbreak Eklemeyi Başardılar!

0
0
0
0
0
iOS 9'un Beta Sürümüne Jailbreak Eklemeyi Başardılar!
Apple’ın sürekli olarak ‘bu sefer Jailbreak olmayacak’ demesine aldırmayan coderlar, iOS 9’a da Jailbreak yapmayı başardılar.
Yaklaşık bir ay önce size Apple’ın yaptığı açıklamayı tekrar hatırlatalım: ‘iOS 8.4.1 ile Jailbreak’i Unutun!’ (isteyenler haberin tamamına şuradan ulaşabilirler) Fakat eğer bir hacker ya da coder isterse iOS’in hangi sürümü olursa olsun Jailbreak yapabileceklerini bir kez daha gösterdiler.

YouTube’daki iH8snn0w isimli bir kullanıcının paylaştığı videoda, Apple’ın ‘artık imkansız’ dediği Jailbreak, iOS 9’un beta sürümüne sahip olan iPhone 5 cihazına yüklendi. Jailbreak’i entegre eden kişinin söylemine göre bu işlem, iOS 9.0.1’in betasında da kullanılabilecek.

iH8snn0w kullanıcısının paylaştığı videoda, Jailbreak’in nasıl yapıldığına dair detaylara yer verilmemiş. Fakat buradan şu anlaşılıyor ki daha ünlü hacker ve coderlardan önce adı sanı fazla bilinmeyen bir kullanıcının iOS 9’a Jailbreak’i getirebilmesi, TaiG ve Pangu gibi efsaneleşmiş grupların da bu işlemi rahatlıkla yapabileceği anlamına geliyor.
 

Apple, her zamanki gibi kullanıcılarını Jailbreak yapmamaları konusunda uyaracak fakat artık kısır döngü haline gelen bu işlem, her iOS sürümünden sonra devam edecek. (gibi geliyor bana) 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0