iOS 9'un En Göze Çarpan Özellikleri

1
0
0
0
0
iOS 9'un En Göze Çarpan Özellikleri
Apple’ın bu yıl düzenlediği WWDC geliştiriciler etkinliğinde tanıttığı ve geçtiğimiz günlerde ikinci beta versiyonunu da geliştiriciler için kullanıma sunulan iOS işletim sisteminin yeni özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor.
iOS 8’i destekleyen tüm cihazlara yüklenebilecek olan iOS 9’un belki de kullanıcıları en çok rahatlatacak olan özelliği yükleme boyutunun daha az olması. Güncelleme boyutu mümkün olduğunca küçük olacak olan iOS 9, Apple’ın bir yandan düşük depolama alanına sahip olan ürünlerini kaldırırken bir yandan da güncelleme boyutunu küçültmesi, kullanıcılarının rahatını düşündüğünü gösteriyor.

Bir diğer yenilik ise Spotlight isimli arama özelliğinde yapılmış durumda. Android cihazlarda olduğu gibi bir süredir hem cihaz içinde, hem de webde ortak bir arama yapma imkanı sunan Spotlight, artık aradığınız sözcük ile ilgili uygulamaları ve uygulama içeriklerini de arayacak.

Sık mesaj yazanların beklediği özelliklerden bir diğeri olan Türkçe metin tahmini özelliği de iOS 9 güncellemesi ile Apple cihazlarının sahip olacağı bir özellik oldu.

Android cihazlarda bir süredir mevcut olan Türkçe önerilen kelimeler, İngilizce kelimelerde olduğu gibi birkaç harf yazdığınızda size en yakın sözcükleri getiriyor ve tamamını yazmanzıa gerek kalmadan kelimeyi yazmış oluyorsunuz.

Uygulamalar arasında geçiş yapmanızı sağlayan arayüzde de değişikliğe giden Apple, iOS 9 ile ana ekran tuşuna iki defa bastığınızda karşınıza çıkan açık uygulamaların olduğu ekranı birbirinin üstünde duran uygulama kartları şeklinde tasarlamış ve şık bir geçiş animasyonu eklemiş.

Apple kullanıcılarının en çok beklediği bir diğer özellik ise günümüzün en moda unsurlarından biri olan düşük güç modu. Tek tek açık olan uygulamaları kapatmak yerine artık iOS kullanıcıları da tek bir dokunuş işe cihazlarını düşük güç tüketim moduna alabilecek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0