2
0
0
0
0
Günümüzün en çok tercih edilen akıllı telefonları arasına giren iPhone'lara iOS 8 güncellemesi dağıtılmıştı. Fakat kullanıcıların beklenmediği bir şekilde iOS 8 güncellemesi, telefonlarda bazı hatalara yol açmıştı. Apple, tekrar bu gibi sorunların yaşanmaması için önlemini iOS 9 yazılım güncellemesi ile almayı planlıyor. Kasım 2015 tarihinde dağıtılması beklenen yazılım güncellemesi hakkında bazı ipuçlarını sizler için listeledik. Bakalım Apple kullanıcılarına küçük sürprizler yapacak mı?

 
Yeni Bir Yazı Fontu
Yeni Bir Yazı Fontu
Apple, cihazlarında iOS ve iOS X'te Helvetica Neue yazı fontunu kullanmakta. Fakat bu yazı fontu yerini, yeni gelecek olan iOS 9 ve OS X 11'de, Apple Watch sisteminde yer alan San Francisco'ya bırakacak.

 
Bölünmüş Ekran Özelliği
Bölünmüş Ekran Özelliği
Önümüzdeki ay düzenlenecek olan WWDC Konferansı'nda tanıtılması planlanan bölünmüş ekran özelliği, iPad'in kullanım sürecini uzatmayı ve kolaylaştırmayı amaçlıyor. Yıl sonunda ise iOS 9 ile beraber aktif duruma getirilmesi söz konusu.

 
Daha Verimli Bir Harita
Daha Verimli Bir Harita
Apple'ın bir süredir harita üzerinde gelişimini sağlamak için uğraştığı biliniyordu. Özellikle Amerika'da devam eden çalışmalar sonuç vermiş olacak ki, iOS 9 ile beraber Apple Harita'sı farklı bir boyut kazanacak.

 
iTunes Yenilenecek
iTunes Yenilenecek
2013 yılından beridir güncellenmeyen iTunes 11 yenilenecek ve iOS 9 ile beraber gelen müzik uygulamasıyla bir bütün olacak. Tamamen arayüz değişikliğine gidecek olan uygulamanın nasıl bir görünüm sergileyeceği ise merak konusu. 

 
Kişiselleştirme İmkanı Sunulacak
Kişiselleştirme İmkanı Sunulacak
iOS cihazların tartışmasız en büyük artısı stabilliğidir. Android cihazlar gibi "kişiselleştirme" özelliğinin olmayışı bazen olumsuz yorumlara sebep oluyordu. Ancak iOS 9 ile beraber bu sorun ortadan kalkıp kontrol tamamen kullanıcılara bırakılacak.

 
Siri'nin Yetkileri Arttırılacak
Siri'nin Yetkileri Arttırılacak
Sadece iPhone'lara bağlı kalmayan iOS 9 güncellemesi sayesinde, Siri artık hangi platformda olabildiğini kavrayabilecek ve ona göre davranışlarını tanımlayabilecek.

 
Toplu Taşıma Uygulaması Gelecek
Toplu Taşıma Uygulaması Gelecek
iOS 9 güncellemesi ile gelecek olan uygulama, günümüzde herkesin kullandığı toplu taşıma araçları hakkında bilgi sunacak. Metro, tren, havayolu ve karayolu gibi çoklu ulaşım ağlarına erişip, gerek bilet fiyatları gerekse sefer saatlerini bildirecek.

 
Sistem Performansı Artacak
Sistem Performansı Artacak
Listenin başında da dile getirdiğimiz üzere iOS 8'de yaşanan sıkıntılardan arınılacak ve hiçbir sıkıntı yaşanmayacak. Daha az RAM kullanımı ile daha hızlı bir işletim sistemi haline gelecek.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0