iPhone 6 ve 6 Plus’ta Mavi Ekran Hatası!

1
0
0
0
0
iPhone 6 ve 6 Plus’ta Mavi Ekran Hatası!
Dünyaca ünlü GSM operatörü olan T-Mobile'ın iPhone kullanıcıları, son 24 saat içerisinde sıklıkla ‘mavi ekran’ hatasıyla karşılaşmaya başladılar.
MacRumors’un haberine göre iPhone 5S, 6 ve 6 Plus kullanıcıları, yaklaşık 10 ila 30 dakika içerisinde mavi ekran sorunu yaşıyorlar. Telefonun kendi kendine restart atmasına sebep olan sorun, iOS 8.1 ve 8.3 yüklü cihazlarda görülüyor. 

Mavi ekran olmasının sebebi olarak T-Mobile’ın yaptığı bir güncellemeden mi kaynaklandığı şimdilik bilinmiyor. Bir Reddit kullanıcısının T-Mobile personeliyle yaptığı konuşmada, mavi ekrana bellek sorununun neden olabileceği belirtildi. 

iPhone kullanıcılarının bir bölümü, buldukları yöntemlerle sorunu ortadan kaldırmışlar. Eski metin mesajlarını silip iTunes’u kullanarak fabrika ayarlarına geri dönen kullanıcılar, şimdilik sorunun tekrar yaşanmasını önlemişler. 
  Birkaç dakika önce mavi ekran hatası aldım. T-Mobile iPhone 6'ya sahibim.

Bunun dışında sesi devre dışı bırakarak ve Wi-Fi arama özelliğini devre dışı bırakıp birkaç dakika sonra tekrar aktif ederek sorunu çözen kullanıcılar da mevcut. 

ABD’deki T-Mobile iPhone kullanıcılarının yaşadığı bu sorunun bizi ilgilendiren kısmına gelecek olursak, demek ki GSM bazlı alınan iPhone cihazlarda mavi ekran sorunu yaşanabiliyor. Olur da böyle bir sorun sizin başınıza gelirse, Apple tarafından sorunun çözümüne kadar ABD’deki kullanıcıların yöntemlerini kullanarak geçici çözümler sağlayabilirsiniz. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0