• Anasayfa
  • Yazılım
  • iPhone'lardaki Yeniden Başlama Sorunu, Rihanna Dahil Herkesi Çıldırttı

iPhone'lardaki Yeniden Başlama Sorunu, Rihanna Dahil Herkesi Çıldırttı

0
0
0
0
0
iPhone'lardaki Yeniden Başlama Sorunu, Rihanna Dahil Herkesi Çıldırttı
Son zamanlarda iPhone'larında aralıklarla yeniden başlatma sorunu yaşayan kullanıcılar, bunu Tumblr ve Twitter gibi platformlarda 'iPhone keeps restarting' etiketiyle duyurmaya başladılar.
İlk olarak 5S modellerde yaşandığı düşünülen yeniden başlatma sorununun daha sonra farklı iPhone ve iOS sürümlerini kullananlarda da yaşandığı ortaya çıktı. Bunun viral olarak yayılmasını sağlamak da yine ünlü isimlere düştü. Bu isimlerden bir tanesi de Rihanna oldu.

Twitter’dan önce Tumblr’da yüzlerce ‘iPhone keeps restarting’ etiketiyle yaşadığı sorunları dile getiren kullanıcılar, biraz mizahi yolla biraz da öfkeyle düşüncelerini dile getirdiler. Şu ana kadar iPhone’ların yeniden başlama sorunuyla ilgili 400’den fazla içeriğin girilmesi, olayın yaygın bir yazılım sorunu olduğunu ortaya çıkarıyor.

Apple’ın ürün destek departmanı ise sorunun, cihazdaki iOS sürümünün güncellenerek çözülebileceğini belirtmiş. Fakat yine birçok kullanıcı, bunu çok önceden beri yaptıklarını ve sorunun hala devam ettiğini belirtti.

Aşağıdaki Twitter kullanıcısı ise ‘0’ın 0’a bölünmesiyle ilgili sinsice şakalar yapmasını biliyorsun da neden bana iPhone’un yeniden başlama sebebini söyleyemiyorsun?’ diyerek sinirini Siri’den almaya çalışmış. (Şaka maka Siri de az değilmiş. ‘iPhone’um neden yeniden başlıyor?’ diye soran kıza ‘mükemmel bir soru’ diye cevap vermesinin tek sebebi, bir yazılım ürünü olması. Şunu gerçek hayatta söyleyen bir kişi, her an ıslak odunla dayak yiyebilirdi) Ayrıca Siri'nin, 0'ın 0'a bölünmesine verdiği cevaptan haberi olmayanlar şuradan öğrenebilirler.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0