iPhone'un Asistanı Siri Masaüstüne Geliyor: Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
iOS'un sesli kişisel asistanı Siri masaüstüne geliyor. Uzun süredir iddia edilen gelişmeye dair ilk ekran görüntüleri ortaya çıktı.
Apple’ın iPhone 4S ile birlikte kullanıma sunduğu ve yıllardır iOS cihazlarda kullanılan sesli kişisel asisten Siri nihayet masaüstüne geliyor. Nihayet diyoruz çünkü Siri’nin OS X macerası yıllardır dile getirilen ancak bir türlü gerçekleşmeyen konuların başında geliyor. Haziran ayı başında gerçekleşecek Apple geliştirici etkinliği WWDC’de tanıtılacak yeni işletim sistemi OS X 10.12 ile birlikte gelmesine kesin gözüyle bakılan Siri hakkında bir sızıntı da ortaya çıktı.

 OS X'te Siri Nasıl Görünüyor?

Macrumors sitesi tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsü, OS X üzerinde Siri’yi gösteriyor. Görüntülere bakılırsa Siri, işletim sisteminin Dock kısmında yer alıyor. Simgesi ise iOS cihazlardaki ses dalgalarından oluşuyor. Ayrıca, Siri ayarlarının yapılabilmesi için OS X’in üst menüsüne de Siri bölümü eklenmiş görünüyor.


 Siri İşletim Sistemine Entegre Olacak Mı?

Ortaya çıkan görüntüler Siri’nin masaüstü işletim sistemine entegre edilmekten çok ayrı bir uygulama gibi çalışacağının ipuçlarını verse de, kullanıma yönelik herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bakalım Siri’nin OS X macerası nasıl son bulacak ve Apple kullanıcılarının yıllardır süren bekleyişine değecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0