Apple, Windows XP’ye Olan Desteğini mi Çekiyor?

0
0
0
0
0
Apple, Windows XP’ye Olan Desteğini mi Çekiyor?
Kullanıcıların Apple Destek Topluluğu'na yönelttiği eleştiriler, Apple'ın Windows XP'ye olan desteğini çekmiş olabilme ihtimalini ortaya çıkardı.
Windows XP her ne kadar hala milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediliyor olsa da yavaş yavaş büyük şirketlerin bu işletim sistemine olan desteği tükeniyor. Gerçi Chrome’un XP’ye olan desteğinin 2015 yılının sonuna kadar desteğini devam ettireceğini sizlere aktarmıştık. Fakat Apple’dan gelen yeni bilgiler, dünyanın en değerli şirketinin XP’yle olan ilişkisini yavaş yavaş kesmeye başladığı söylentilerinin çıkmasına neden oldu.

Aslında Apple’dan bu konuyla ilgili bir güncelleme ya da açıklama gelmedi. Fakat XP kullanıcılarının yorumlarına göre iTunes, bu işletim sistemini kullanan kişileri oldukça sıkmaya başladı. Bunun sebebi olarak da XP kullanıcılarının iTunes Store’a bağlanamayıp çeşitli hatalarla karşılaşıyor olması.

Apple Destek Topluluğu’nda bu sorunu dile getiren kullanıcılar, “iTunes’daki isteğinizi tamamlayamadık, bilinmeyen bir hata oluştu (error 0x80090326)” hatası aldıklarını söylediler. Bazı kullanıcılar da “error -50” hatası aldıklarını belirttiler.

Bu sorunun yaşanmasının sebeninin, iTunes’un kullandığı güvenli bağlantı olduğu söyleniyor. Bağlantı protokolünün değiştirilmiş olmasından dolayı, XP’de kurulu olan iTunes 11’in dahi mağazaya bağlanamadığı belirtiliyor.

Buradan da anlaşıldığı üzere sorun Microsoft’tan değil, Apple’dan kaynaklanıyor. Yani sorunun giderilmesi için Apple’ın bir şeyler yapması gerekiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0