John McAfee: "FBI ve Apple Bizi Kandırıyor" Dedi ve iPhone Hacklemeyi 3 Dakikada Anlattı!!

1
0
0
0
0
Katıldığı haber programında iPhone'u hacklemenin ne kadar kolay olduğundan bahseden John McAfee, FBI ile Apple'ın arasındaki gerçek olaydan bahsetti.
Dobra sözleri, sivri zekası, silah tutkusu ve kalabalık "arkadaş" ortamıyla sürekli gündeme gelen John McAfee, katıldığı bir haber programında teröristin iPhone'unun hacklenmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Birkaç gündür devam eden bu konu ile ilgili olarak "iPhone'u bana getirin, sadece 3 haftada şifresini kırarım ve para da almam" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu ve hatta "eğer iPhone'un şifresini kıramazsam, canlı yayında ayakkabımı yerim" bile demişti.

Bu iddialı açıklamalarından sonra bir haber programına katılan ve konu ile ilgili konuşan John McAfee, yeni iddialarda bulundu.
 

John McAfee'nin program sırasında yaptığı açıklamalar şu şekilde: "Şimdi size ve FBI'a birşeyler anlatacağım ve muhtemelen bu anlatacağım şeyler yüzünden World Hackers Community'den atılacağım. Bu elimde tuttuğum iPhone aslında bir bilgisayar. Telefonun içerisinde bir bilgisayar olan işlemci ve bilgilerin depolandığı depolama alanı var. FBI Apple'dan kendi işletim sistemini değiştirmesini istiyor ki böylece telefonun içerisine rahatlıkla bakabilsin. Ancak buna hiç gerek yok. İhtiyacınız olan şey donanım ve yazılım mühendisliği. Donanım mühendisliğini kullanarak telefonun içerisinde bulunan parçaları çıkartırsınız ve bu parçalardaki verileri kopyalarsınız. Sonra 'disassemble' adı verilen bir program kullanırsınız. Bu program, verileri 0 ve 1 şekline çevirir ve böylece okunabilir verilere erişmiş olursunuz. Bu işlemin ardından kodlar arasında keypad erişimini ararsınız. Keypad'i bulmak sadece 1,5 saatinizi alır. Keypad'e ulaştıktan sonra, kodları kullanarak aradığınız şifreyi taratırsınız ve bulursunuz. Bu işlem sadece bu kadar basit. 1,5 saat içerisinde biter, ben 3 hafta dedim ancak bu 3 haftalık süreyi hasta olurum ya da canım şifre kırmak istemez ve ayakkabımı yemek zorunda kalırım diye söyledim..."Bu sözlerin ardından Apple'a ve FBI'a göndermeler yapmaya başlayan John McAfee, konuşmasına şöyle devam ediyor:"...Bu işlem bu kadar basit. İşlemin basit olduğunu FBI da biliyor, Apple da biliyor. Her bilgisayarda aynı işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilir yani bu Apple'ın açık verdiği ya da zayıf koruması olduğu anlamına gelmiyor. Elinize geçen her türlü bilgisayarda aynı işlemi yapabilirsiniz. Bu yüzden veri merkezleri sistemlerini kilitli tutuyor. Aynı sebeple bizler de kendi özel cihazlarımızı kilitli tutuyoruz. Bahsettiğim işlem Apple, Android veya neyi kullanıyorsanız onu hacklemenizi sağlar. FBI bunu biliyor ve eğer bilmiyorsa başımız çok büyük bir belada. Çünkü bunu bilmeli. Her iki ihtimalde de FBI suçlu. Eğer bunu nasıl yapacaklarını bilmiyorsa suçlular, eğer biliyorlarsa o zaman Amerikan halkını kandırıyorlar ve halkın tepkisini kullanarak Apple'dan, tüm cihazları karıştırabilmelerine olanak sunan bir açıklık yaratmalarını istiyorlar."Açıklamların bu kısmından sonra siber güvenlik komisyonu kurulmasıyla ilgili düşünceye yorumlar yapan John McAfee, FBI'ın insanları kandırarak onları izlemek istediğinden bahsetti. "FBI bizi izlemek mi istiyor? Tamam, gel bize bunu sor. Ancak bizi kandırmaya çalışarak bizleri aptal yerine koymayın. İşlemin ne kadar kolay olduğunu anlattım. Bunu siz de anladınız, seyirciler de anladı. İşlem son derece açık ve bunu herkes yapabilir" sözleriyle açıklamalarına devam eden John McAfee'ye "Hükümet sizden yardım istedi mi?" sorusu yöneltiliyor. John: "Neden istesinler ki? İstemelerine bile gerek yok, daha az önce onlara en basit şekilde anlattım. Eğer anlamadılarsa beni arasınlar ve ben de onlara adım adım yeniden anlatırım."

Tüm bu açıklamalarının ardından FBI'ın "Apple şifresini kıramıyoruz" sözlerinin ve cihaz sistemlerinin "aşılamaz" şifrelerinin tamamen yalandan ibaret olduğunu anlamışsınızdır. Bu konuya ilişkin en güzel açıklamayı yapmış olan John McAfee, sanıyorum ki konunun tamamen kapanmasını sağlayacaktır.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0