• Anasayfa
  • Yazılım
  • Lumia 640 ve 640 XL’nin Türkiye'deki Fiyatları Birinci Ağızdan Açıklandı!

Lumia 640 ve 640 XL’nin Türkiye'deki Fiyatları Birinci Ağızdan Açıklandı!

1
0
0
0
0
Microsoft’un 2 yıl önce 7.2 milyar dolara satın aldığı Nokia’nın Türkiye’deki birleşmesi de sonuçlandı. Microsoft’un İstanbul’daki ofisine taşınan Nokia’nın Türkiye’deki işleri, Microsoft Mobil Cihazlar adıyla yürütülecek.
Microsoft’un 2 yıl önce 7.2 milyar dolara satın aldığı Nokia’nın Türkiye’deki birleşmesi de sonuçlandı. Microsoft’un İstanbul’daki ofisine taşınan Nokia’nın Türkiye’deki işleri, Microsoft Mobil Cihazlar adıyla yürütülecek.

Toplamda 16 kişilik bir ekiple Türkiye’deki görevlerini yerine getirecek olan Nokia’nın Türkiye Genel Müdürü olan Sertaç Şener’in de yeni görevi Microsoft Türkiye Mobil Cihazlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Türkiye dışında ülkelerle eş zamanlı olarak birleşmenin tamamlandığını söyleyen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Nokia artık tamamen Microsoft Mobil Cihazlar olarak hizmet vermeye başladı. Microsoft böylece cihaz yelpazesini üretici olarak tamamladı. Bu yıl duyurduğumuz Windows 10 ve eski adıyla Nokia yeni adıyla Windows Lumia akıllı telefon birleşmemiz önemli adımlar. Bu birleşmemiz, cihaz merkezli dünya görüşünden kullanıcı odaklı dünya görüşüne dönüşümüzün somut bir göstergesidir” dedi. Akıllı cihaz ve cep telefonlarında dünya çapında 50 ülkede 130’dan fazla tesise sahip olduklarını belirten Özmen, “Microsoft olarak küresel akıllı telefon pazarında 2018 yılına kadar yüzde 15 paya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu birleşmeyle Microsoft dünya çapında yaklaşık 25 bin çalışanına kucak açtı” diye konuştu. Barcelona’da düzenlenen Microsoft Lumia 640’ın 699 TL ve Microsoft Lumia 640 XL’nin ise 899 TL’lik satış fiyatıyla önümüzdeki günlerde satışa çıkacağını paylaşan Sertaç Şener ise  erişebilir fiyat segmentindeki modelleri kullanıcılara sunmaya devam edeceklerini söyledi. Şener, “Yeni modellerimiz Windows 10 işletim sistemiyle uyumlu olacak. Bir yıllık Office 365 Personal aboneliği de ücretsiz verilecek” dedi.

Microsoft'un 3 hafta önce tanıttığı yeni akıllı telefonları Lumia 640 ve Lumia 640 XL'nin detaylı incelemesine şuradaki linkten ulaşabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0