Microsoft, Yeni Lumia'ları Tanıttı

0
0
0
0
0
Microsoft,  Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile çalışan Lumia 735Lumia 830 ve Lumia 730 ismindeki telefonlarını tanıttı.
Microsoft,  Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile çalışan Lumia 735Lumia 830 ve Lumia 730 ismindeki telefonlarını tanıttı.
 
Microsoft, WP 8.1 ile sadece mobil işletim sistemine değil, cihazlara olan yaklaşımını da değiştirdi. Tanıtılan cihazların her biri PureView kamera teknolojisiyle donatılmış ve farklı fiyat bütçeleriyle tüm kullanıcılara hitap edilmesi amaçlanıyor.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft Mobil Cihazlar Kurumsal Başkan Yardımcısı Chris Weber, “Bizim stratejimiz Microsoft’un sunduğu dijital iş ve yaşam deneyimlerinin en iyilerini bir araya getiren olağanüstü cihazlarla insanların telefonlarıyla daha fazla şey yapabilmesine olanak tanımak. Lumia 830, Lumia 735 ve Lumia 730, Microsoft’un Skype, Microsoft Office ve OneDrive gibi popüler servislerini tasarım ve görüntüleme açısından benzersiz Lumia yenilikleriyle birleştiriyor ve kullanıcılara erişilebilir fiyatlarla değer katan deneyimler sunuyor” şeklinde konuştu.
 
Microsoft ayrıca Lumia’lara özel ekstra özellikler ve yenilikleri bünyesinde barındıran Lumia Denim güncellemesini de tanıttı.
 

 Lumia 830

Microsoft servislerini en iyi şekilde sunan Lumia 830, makul sayılabilecek bir satış fiyatıyla satış raflarındaki yerini alacak. İnce ve alüminyum gövdeye sahip olan telefon, kablosuz bir şekilde şarj edilebiliyor.

Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip olan Lumia 830, 5 inç boyutunda. 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı bulunan Lumia 830’un hafızası, microSD kart ile arttırılabiliyor.
 
Lumia 830, gelmiş geçmiş en ince optik görüntü sabitleme sistemine ve ZEISS lense sahip 10 MP PureWiev kameraya sahip. Lumia 830 alan kullanıcılar, Microsoft’un bulut depolama hizmeti olan OneDrive’dan 15 GB’lik ücretsiz depolama alanına sahip oluyor.
 
Yurt dışı satış fiyatı 330 euro olan cihazın ülkemizde ne zaman ve nasıl bir fiyat etiketiyle satılacağı hakkında açıklama yapılmadı.


 

 Görüntülü görüşme ve Selfie için: Lumia 730 ve Lumia 735

Her iki cihazda geniş açılı 5 MP ön kameraya sahip. Bu şekilde Skype’da görüntülü konuşma çok daha kolay olacak. Cihazın arkasında da 6,7 MP’lik bir kamera mevcut. (sanki sadece selfie düşkünü kullanıcılar için yapmışlar)
 
İki telefonu birbirinden ayıran en önemli özellikleri çift SIM ve LTE. Bunun dışındaki özellikleri 720p HD çözünürlük sunan 4,7 inç ekran, 1 GB bellek, microSD ile arttırılabilen 8 GB dahili depolama alanı ve Qualcomm Snapdragon 400 işlemci.  Microsoft, 15 GB OneDrive ücretsiz depolama alanı sunuyor. Ayrıca cihaz LTE/4G ve kablosuz şarjı da destekliyor.
 
Ürünlerin yurtdışı satış fiyatları Lumia 730 199€, Lumia 735 ise 219€


 

 Lumia Denim

Lumia Denim, Lumia’nın akıllı telefonlar için Windows Phone 8.1 güncellemesi sunduğu özel deneyimleri bir araya getiriyor. Lumia Camera güncellemesi ile birlikte kamera daha hızlı oluyor.
 
Lumia Camera güncellemesi, öncelikle Lumia 930 ve Lumia 1520 cihazlarıyla birlikte satışa sunulacak. Ardından bu yılın son çeyreğinde Lumia 830 için güncelleme indirilebilecek. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0