• Anasayfa
  • Yazılım
  • MediaTek’ten Qualcomm’u Gölgede Bırakacak Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi: Pump Express

MediaTek’ten Qualcomm’u Gölgede Bırakacak Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi: Pump Express

0
0
0
0
0
MediaTek, Tayvan’daki Computex 2016 etkinliğinde duyurduğu hızlı şarj teknolojisi ile telefonların kısa sürede şarj olmasını sağlayacak.
Üretici şirketler, belki mobil cihazların bataryasıyla ilgili kökten çözümler üretemiyorlar fakat gelişen hızlı şarj teknolojileri, bu anlamda bizi sevindirmiyor değil. Qualcomm’un resmi sitesine baktığımızda şirketin son hızlı şarj çözümü olan Quick Charge 3.0, LG G5’in bataryasını 35 dakika içinde %0’dan %80’e çıkarıyor. MediaTek’in yeni hızlı şarj çözümü Pump Express 3.0 ise mobil cihazların bataryasını yalnızca 20 dakika içinde %0’dan %70 seviyesine çıkarabiliyor. Kaba bir hesap yapacak olursak Qualcomm’un hızlı şarj teknolojisi 35 dakika içinde %80’lik bir dolum oranı sağlarken aynı sürede (hatta daha kısa da olabilir) MediaTek Pump Express, cihazın şarjını (%0’dan) tam kapasiteyle çoktan doldurmuş olacak.MediaTek’in R&D departmanı, Pump Express’i telefonun şarj devresini atlayarak enerjiyi direkt olarak pilin içine doldurmasını sağlayacak şekilde geliştirmiş. Bu da cihazın verimliliğini maksimize edecek. Gerçi bu cihazda aşırı ısınmasının oluşmasına yol açabilir fakat Pump Express’in 20’den fazla güvenlik sistemiyle birlikte geliyor olması, MediaTek’in işini nasıl sıkı tuttuğunu gösteriyor. (yani merak etmeyin, telefonunuz bu yüzden patlamayacak)

Pump Express 3.0, önümüzdeki yıldan itibaren MediaTek’in Helio P20 ve üstündeki çözümlere sahip cihazlarda kullanılabiliyor olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0