Mega Upload'dan Skype'a Rakip Olacak Uygulama: MegaChat

0
0
0
0
0
​Edward Snowden, NSA belgelerinde Skype üzerinden yapılan görüşmelerin ABD istihbarat kurumları tarafından çok sıkı takip edildiğini ve Microsoft’un bu birimlerle sıkı bir işbirliği yaptığını ortaya çıkarmıştı.

Edward Snowden, NSA belgelerinde Skype üzerinden yapılan görüşmelerin ABD istihbarat kurumları tarafından çok sıkı takip edildiğini ve Microsoft’un bu birimlerle sıkı bir işbirliği yaptığını ortaya çıkarmıştı.

Mega Upload’ın kurucusu olan internet girişimcisi Kim DotCom, Mega Upload’ı yasal Cloud servisi Mega’ya dönüştürdükten sonra MegaChat isminde yeni bir iletişim platformunu da hayata geçiriyor.

Aslında MegaChat çoğumuza yabancı gelmeyecek. Snowden, Rusya’ya kaçtıktan sonra medya ile video konferans yapmak istediğinde ABD istihbaratının kendisine ulaşmasını engellemek için MegaChat servisini kullanıyordu.Kim DotCom baştan başa şifrelenmiş ve dinlenmesi mümkün olmayan bir video görüşme / mesajlaşma servisi olarak MegaChat’i Skype’a rakip olarak piyasaya süreceğini açıkladı. Tarayıcı tabanlı olarak çalışacak bu sistemin kullanımının kolay olması ve güvenlik önlemleri nedeniyle büyük bir yaygınlık kazanması bekleniyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0