• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft, Android Uygulamalarını Windows Phone'a Mı Getiriyor?

Microsoft, Android Uygulamalarını Windows Phone'a Mı Getiriyor?

2
1
0
0
0
Microsoft, akıllı telefon pazarının seyrini değiştirebilecek bir adım atmaya hazırlanıyor. Ancak kullanıcılar endişeli.
Microsoft -büyük olasılıkla- bu hafta kullanıcılarının Android uygulamalarını Windows 10 telefonlar, tabletler ve bilgisayarlarda kullanabileceklerini duyuracak. 

Bu olayın bu hafta duyurulacak olmasındaki en büyük etken ise şüphesiz San Francisco'da düzenlenecek ve geliştiricileri hedef alacak bir konferans. Hazır Microsoft, Windows merkezli evrensel bir uygulama stratejisi içine girmişken, konferansta geliştiricilere ve kullanıcılara yönelik bu değişimin ne denli bir getiri sağlayacağı oldukça merak edikmekte.

Microsoft; Windows, Windows Phone, Xbox One, Internet of Things gömülü cihazlar,Surface Hub ve HoloLens gibi kendi platformları arasında kullanılacak evrensel uygulamalar geliştirirken bunları rakiplerinin cihazlarında da çalışacak şekilde tasarlamaktaydı. Bu da bütün okları doğrudan Micrososft'un Visual Studio içinde desteklediği Android sistemine çeviriyor.

       

Zaten Microsoft‘un, Windows Phone platformundaki uygulama boşluğunu gidermek için uzun süredir farklı yollara başvurduğu biliniyordu. Evrensel uygulama geliştirme kitleri sayesinde de, geliştiricilerin tek bir araçla bütün platformlar için uygulama geliştirmesine imkan tanıyan Microsoft, bu sistem ile diğer platform geliştiricilerinden Windows Phone için de yararlanma amacında.

Şimdi Microsoft, Android ile Windows Phone arasında kurulacak bu bağlantı sayesinde, hem kendi evrensel uygulama sisteminin değerini arttıracak hem de Windows Phone'ların en çok şikayet alan uygulama konusuna iyi bir çözüm bulacak. 

Ancak şöyle bir sıkıntı var. Özellikle Windows Phone platformunu iOS ve Android'e tercih edenler böyle bir hamlenin, yani Android uygulamalarının Windows Phone'larda kullanılabilecek olmasının, zaten değeri düşmüş Windows Phone'u daha da değersiz yapacağı görüşünde.

Bu haberimizde de bahsettiğimiz gibi, Windows Phone'lardan zarar ettiğini söyleyen Microsoft, bir nevi Android'in üstünlüğü kabul ederek, kendi platformlarına Android uygulamaları getirmek ve tekrardan Windows Phone'lardan kar etmek istiyor. Ancak Windows Phone fanatikleri, bu hamlenin platformu, Android'in altında, sıradan basit bir konuma düşüreceğinden endişeli.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0