• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft'tan Antivirüs Üreticilerine: "Kafanıza Göre İş Yapmayın"

Microsoft'tan Antivirüs Üreticilerine: "Kafanıza Göre İş Yapmayın"

1
0
0
0
0
Microsoft'tan Antivirüs Üreticilerine: "Kafanıza Göre İş Yapmayın"
​Microsoft’tan üst düzey bir yetkili, antivirüs üreticilerinin hem birbirleriyle hem de kendileriyle beraber çalışmasının gerektiğini hatırlatarak, “kafanıza göre iş yapmayın” çağrısında bulundu.
Microsoft’tan üst düzey bir yetkili, antivirüs üreticilerinin hem birbirleriyle hem de kendileriyle beraber çalışmasının gerektiğini hatırlatarak, “kafanıza göre iş yapmayın” çağrısında bulundu.
 
Sydney’deki Association of Antivirus Asia Researches’in konferansında konuşan Microsoft Malware Protection Center’ın direktörü Dennis Batchelder, son iki yılda zararlıların 24 milyondan 13 milyona düştüğünü söyledi.
 
Verinin geniş yelpazedeki zararlıları kapsadığını belirten Batchelder, “ortak çalışma sayesinde yeni zararlıların otomatik işlenmesi çok daha iyi bir hale gelecek, büyük veri ve bulut bilişim yoluyla analizde önemli gelişme sağlanacak” dedi.
 
Geçen sene bazı antivirüs ürünlerinin yanında ilgisiz yazılımların yüklü geldiğini, sahte bir Java güncellemesiyle gelen AV örneğine rastladığını söyleyen Batchelder, “Bazen kimlerin kötü adamlar olduğunu hatırlamamız gerekiyor” diyerek topu antivirüs üreticilerine attı.
 
Konuşmasını şu şekilde sonlandıran Batchelder, “Rakiplerimizin peşine koşup kendimizi kaybedersek, müşterilerimize zarar veririz. Dikkatli olmak zorundayız” dedi. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0