Microsoft ve Apple, Güvenlik Açığı İçin Yama Yayımladı

0
0
0
0
0
Microsoft ve Apple, Güvenlik Açığı İçin Yama Yayımladı
İki gün önce yaptığımız haberde, Microsoft’un çözmeye çalıştıkları güvenlik açığıyla ilgili bildirisini yayımlamıştık. FREAK ismindeki bu güvenlik açığının, web sitelerinde kayıtlı olan tüm bilgilerinizin (kredi kartı bilgileri, kullanıcı adı ve şifreleri vs) yabancı kişilerin eline geçmiş olabileceği söylenmişti. 
İki gün önce yaptığımız haberde, Microsoft’un çözmeye çalıştıkları güvenlik açığıyla ilgili bildirisini yayımlamıştık. FREAK ismindeki bu güvenlik açığının, web sitelerinde kayıtlı olan tüm bilgilerinizin (kredi kartı bilgileri, kullanıcı adı ve şifreleri vs) yabancı kişilerin eline geçmiş olabileceği söylenmişti. Bunun üzerine Microsoft ve Apple, bu güvenlik açığını ortadan kaldırmak için iki yama yayınladı.

Microsoft’un şu link üzerinden yaptığı açıklamada, ilgili yamanın Windows, Internet Explorer, Office, SharePoint Server ve Exchange Server üzerinden doğabilecek olan sıkıntıları ortadan kaldırmak için kullanılabileceği belirtildi.Söz konusu güvenlik açığının sadece Microsoft’u değil, Apple’ı da etkilemiş. Apple, şuradan yaptığı açıklamayla güvenlik tedbirlerini üst seviyeye çıkartacak bir paket yayımladı. Ayrıca iOS 8.2 güncellemesiyle birlikte güvenlik açığı FREAK’in mobil servis üzerindeki etkisinin düzeltileceği söylendi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0