Microsoft Azure Uygulama Hizmetini Başlattı

0
0
0
0
0
Microsoft mobil uygulama geliştiricilerine gerekli altyapıyı sağlayacak hizmeti Azure App'i başlattı.
Daha önceden bu haberimizde de olduğunu gibi Microsoft’un Azure adlı projesinden bahsetmiş, nedir, ne değidir hakkında size detaylı bilgi sunmuştuk. İşte bugün Microsoft, Azure uygulama hizmetini tüm geliştiricilere sundu.

Azure, herhangi bir ek ortama gerek kalmadan, geliştiricilere yapmak istedikleri uygulamalar için bir nevi destek sağlayan, gerekli altyapıyı oluşturan bir hizmet. Ayrıca Azure çok farklı uygulama platformlarını tek bir yerde toplayarak, geliştiricilere kolay bir şekilde sunulmasını sağlamakta.

‘’İşletmeler müşterilerini çekmek için sürekli olarak daha iyi yollar arıyorlar ve kendi uygulamalarını kullananan müşterilerine/çalışanlarana daha iyi imkanlar sunmak istiyorlar’’ açıklamasında bulunan Microsoft program yönetim başkanı Omar Khan, yaptıkları bu sistem ile özellikle bu tarz işletmelere büyük imkanlar tanıdıklarına da değindi. Sistemleri ile oluşturdukları bu bulut ortamının öneminden bahseden Khan, geliştiricilere daha basit, ancak daha detaylı bir ortam sunma adına çoklu platform ortamını yarattıklarını da sözlerine ekledi.



Microsoft Azure App’i meydana getiren dört bileşen şu şekilde;

Web Uygulamaları: uygulama geliştiricilerine, kurumsal düzeylerdeki web uygulamalarını oluşturmada yardımcı olur. Üstelik bulundurduğu çoklu dil özelliği sayesinde bu olayı farklı pek çok dil ile de yapabileceksiniz.

Mobil Uygulamalar: Azure, bu bileşeni ile geliştiricilere mobil uygulamalar yapma konusunda gerekli altyapıyı sağlamakta. Özellikle çoklu platform olayı sayesinde yapacağınız uygulamaları iOS, Android ve Windows uyumlu şekilde, kolaylıkla tek bir platform üzerinden yapabileceksiniz.

Mantıksal Uygulamalar (Logic Apps): geliştiricilere işlemlerini uygulama programlama arayüzü (API) genelinde otomatik şekilde yapma olanağı sağlanmakta ve bu şekilde yapılan uygulama içeriği daha kolay bir şekilde birleştirilmekte.

API Uygulamaları: geliştiricilere API’ları bulmaları, barındırmaları ve kontrol etmeleri yönünde kolaylık sağlamakta.

Microsoft, Azure uygulaması ile geliştiricilere tüm bu karmaşık ve birbirinden farklı şeyleri tek bir platform üzerinden sunmayı sağlamakta (özellikle çoklu platform sistemini tek bir yerde toplama olayı, Azure’nin en büyük marifeti).



Azure uygulaması bugünden itibaren tüm geliştiricilere sunulmuş durumda ve kısa bir sürede yeni özellikler de eklenmiş olacak.  Azure App hizmeti hakkında Microsoft tarafından yapılan duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0