• Anasayfa
  • Yazılım
  • Microsoft Bilgisayarınıza Sizden İzin Almadan 6GB Veri İndirebilir!

Microsoft Bilgisayarınıza Sizden İzin Almadan 6GB Veri İndirebilir!

0
0
0
0
0
Microsoft, siz kullanmaya başlamasanızda bilgisayarınıza 6GB'a kadar çıkabilen Windows 10 verileri indirebilir.
Microsoft'un dünyaca ünlü işletim sistemi olan Windows, birçok sürümü bulunan ve dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi. Windows serisinin son sürümü olan Windows 10, 29 Temmuz tarihinden beri 1 senelik sürümü indirilebilir durumda.

Windows 10 Microsoft'un önceden hiçbir işletim sisteminde sahip olmadığı bazı özelliklere sahip. Bütün bu özelliklerin arasından, şüphesiz ki "otomatik güncelleme" özelliği, işletim sisteminin kullanıcılarının en çok canını sıkan özellik. Windows'un bu sürümünde işletim sistemi, kullanıcıya hiçbir seçim şansı sunmadan kendini güncelliyor.Ünlü haber sitesi Inquirer, kullanıcılarından birisinin şikayeti üzerine bu gerçeği öğrenmiş. Bir kullanıcı, site editörlerinden birisine "$Windows.~BT dosyası gereğinden fazla dolu, acaba bana bu konuda yardım edebilir misiniz?" sözlerinden oluşan bir mesaj atmış. Editörlerin araştırmalarından sonra ortaya çıkan sonuç, Microsoft'un Windows 10'u yüklesenizde yüklemesenizde bilgisayara bir indirme yaptığı yönünde ve bu indirmeler 6GB'a kadar çıkabiliyor.

Bu konu hakkındaki iddiaları yanıtlayan Microsoft, bu yüklemeyi yaptığını kabul etti. Hiçbir insanın sahip olduğu cihaza ondan habersiz bir şeyler yüklenmesini isteyeceğini sanmıyorum, bu durum devam ettiği sürece Microsoft sert tepkiler almaya devam edecektir.

Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0