Microsoft'un Yeni Reklamında Cortana, Siri'yle Eğleniyor

0
0
0
0
0
Microsoft'un Yeni Reklamında Cortana, Siri'yle Eğleniyor
Sesli asistanı Cortana'yı tanıtan Microsoft, tanıtım reklamında Siri'yle biraz dalga geçiyor gibi. Aralarındaki konuşma, ingilizceyi iyi bilmeseniz bile gayet eğlenceli duruyor.
Dev teknoloji firmalarının tanıtım ve reklam yoluyla birbirlerine sataşmalarını artık resmen bekler olduk. Son zamanlarda Samsung ve Apple arasındaki birbirlerine çatmalarına aşina olduğumuz şu günlerde Microsoft, sesli asistanı Cortana'yı tanıtırken Siri'yle ince bir şekilde alay ediyor.

30 saniye süren reklamda iPhone 5S ve HTC One (M8) ile vücut bulan sesli asistanlar, aralarında konuşuyorlar. Siri biraz daha kendini beğenmiş bir tavırdayken, Cortana mütevazi duruşunu  bozmayıp kendi özelliklerini tanıtıyor. Reklamdaki en dikkat çekici kısım, ikilinin hoparlörünü karşılaştırdığında ortaya çıkıyor. Siri, Cortana'ya "Sesin harika geliyor!" dedikten sonra Cortana müzik dinletmek için iki hoparlörünün olduğunu söylüyor. Bunun üzerine Siri üzgün bir ifadeyle fakat insanları güldürmeyi başararak "Benim sadece bir tane var ve onun üzerinde oturuyorum şu an" diyor.

Aşağıda bu eğlenceli videoyu izleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0