Microsoft Edge mi Daha Hızlı Yoksa Chrome mu?

15
4
2
2
1
Microsoft’un Windows 10’la çok şeyler beklediği yeni tarayıcısı Microsoft Edge ve Chrome arasındaki hız rekabeti sonuçlandı.
Microsoft, dün itibariyle (29 Temmuz) yeni işletim sistemi Windows 10’u indirilebilir duruma getirdi. Farklı kriterlere göre kullanıcıların hizmetine sunulan Windows 10’la birlikte şirketin en büyük beklentisi ise kullanıcılarının tarayıcı olarak bir numaralı tercihinin Microsoft Edge olması. Fakat yayımlanan bir testin sonucunu baz alırsak eğer, Microsoft’un beklentileri yine boşa çıkacak gibi.

Microsoft Edge ve Chrome, içinde 2.2Hz Intel Core i5 işlemci, 8GB RAM gibi donanım bileşenlerinin bulunduğu HP Spectre x360 model dizüstü bilgisayarda test edildi. Kurulumları sorunsuz yapılan iki tarayıcı, eşit artlarda çalıştırıldı ve toplam 3 kere test edilerek ortalamaları alındı. Çıkan sonuçlara göre en hızlı tarayıcı Google Chrome oldu. Şimdi yapılan testlere ve alınan puanlara bir göz atalım:

Futuremark Peacekeeper: Bir JavaScript ölçütü olan Peacekeeper, JTML5’ten metni ögelerine ayırmasına kadar birçok test yapar. Bu testin kazananı Chrome oldu.SunSpider JavaScript: Bir başka JavaScript ölçütü olan SunSpider, yalnızca JavaScript’i test ediyor. Bu testin kazananı ise Edge oldu.V8 Benchmark Suite-Versiyon 7: Google’ın, Chrome’un JavaScript performansını ölçmek için bu ölçütü oluşturdu ve kazanan Chrome oldu.Son olarak Mashable, NewYorkTimes ve Facebook’a ait web sayfaları, Microsoft Edge ve Chrome’da açıldı. Sonuç olarak Chrome 3 testten de başarıyla çıkarak Edge’i geride bıraktı.


15
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
15
4
2
2
1